Visací zámek vyrazí na turné se Znouzectností a oslaví 37. výročí

foto V Klubu 007 na pražském Strahově se 7. prosince 2017 konala rekonstrukce prvního koncertu kapely Visací zámek, přesně po 35 letech účinkování české punkové legendy.

Praha - Punková kapela Visací zámek a skupina Znouzectnost naplánovali společné turné. Jeho první zastávka bude 1. listopadu v Chlumu u Třeboně. V Praze 20. listopadu, v Brně 5. prosince a Českých Budějovicích, kde turné 7. prosince končí, se uskuteční speciální výroční koncerty u příležitosti 37. výročí vzniku Visacího zámku.

Kapela za oficiální datum svých narozenin považuje 7. prosinec, kdy se v roce 1982 konal jeho první koncert. "Samozřejmě Visáče známe od úplných začátků, z doby, kdy jejich nesmrtelné songy kolovaly mezi lidmi jen na páscích a kazetách, jako část zlatého fondu nezaměnitelných nahrávek kapel často stylotvorných, ale většinou nenapodobitelných. Ale osobně jsme se začali potkávat až po dlouhých letech na různých "skrumážových festech" a vždycky bylo fajn zjištění, že si ten svůj "visací cirkus" jedou poctivě furt dál a dál," uvedl zpěvák a baskytarista skupiny Znouzectnost Oldřich Neumann vystupující pod jménem Golda.

Visací zámek a Znouzectnost se vzhledem k podobně dlouhému fungování již dobře znají, poprvé si však společně na jednom pódiu zahráli až v roce 2017. "Spojení dvou pamětnických kapel je milé nám i divákům," uvedl Jan Haubert, zpěvák Visacího zámku.

Od svého založení hraje Visací zámek v nezměněné sestavě, kterou vedle zpěváka Hauberta tvoří Vladimír Šťástka (baskytara), Michal Pixa (kytara), Jiří Pátek (bicí) a Ivan Rut (kytara). Letos již legendární kapela absolvovala společné turné Forever Punk Tour II. s pražskou punkovou stálicí SPS. V roce 2015 se po 32 letech existence kapela dočkala prvního místa v albové hitparádě. Jejich nahrávka Punkový království se druhý týden po vydání stala nejprodávanějším fyzickým nosičem v Česku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 29. května 2020

Očekáváme v 5:00 9°C

Celá předpověď