Atlético po téměř čtyřech letech porazilo v madridském derby Real

foto Fotbalista domácího Atlétika Madrid Yannick Carrasco (vlevo) dává Realu Madrid gól z penalty v utkání španělské ligy 8. května 2022.

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid porazili v 35. kole španělské ligy už jistého mistra Real 1:0 a městské derby ovládli poprvé od Superpoháru v srpnu 2018. Na třetí Sevillu ztrácejí jen bod, andaluský celek vybojoval v šesté minutě nastavení remízu 1:1 ve Villarrealu. Reprezentační záložník Jakub Jankto přihlížel z lavičky bezbrankové remíze Getafe s Vallecanem.

Trenér Realu Carlo Ancelotti nechal po vypjaté semifinálové bitvě v Lize mistrů s Manchesterem City a postupu do finále odpočívat několik opor včetně nejlepšího střelce Benzemy nebo brankářské jedničky Courtoise. Atlético toho využilo k přerušení osmizápasové série bez výhry v derby. Jedinou branku utkání vstřelil ve 40. minutě Carrasco, který překonal Lunina z pokutového kopu.

V utkání dvou pohárových aspirantů mezi Villarrealem a Sevillou se to podstatné odehrálo až v závěru. V 86. minutě poslal do vedení semifinalistu Ligy mistrů záložník Lo Celso, při poslední akci ale propadl po rohovém kopu míč ke Koundému a sevillský stoper zařídil svému týmu remízu. "Žlutá ponorka" přesto drží sedmou pozici zajišťující účast v kvalifikaci Konferenční ligy.

Španělská fotbalová liga - 35. kolo:

Getafe - Vallecano 0:0, Villarreal - FC Sevilla 1:1 (86. Lo Celso - 90.+6 Koundé), Espaňol Barcelona - Pamplona 1:1 (67. Melamed - 42. Barja), Atlético Madrid - Real Madrid 1:0 (40. Carrasco z pen.).

1. Real Madrid 35 25 6 4 73:30 81
2. FC Barcelona 35 20 9 6 65:35 69
3. FC Sevilla 35 17 14 4 51:29 65
4. Atlético Madrid 35 19 7 9 60:41 64
5. Betis Sevilla 35 17 7 11 57:40 58
6. San Sebastian 35 15 11 9 34:34 56
7. Villarreal 35 14 11 10 55:34 53
8. Bilbao 35 13 13 9 41:34 52