VIDEOSTREAM: Debata o přechodu na zelenou ekonomiku

foto

Změna klimatu a životní prostředí s důrazem na zelenou transformaci budou hlavními tématy druhé debaty ČTK Protext, které jsou příspěvkem do projektu Konference o budoucnosti Evropy. Podnětem je kontroverze, vyvolaná novoročním oznámením Evropské komise, že zvažuje dočasně zařadit mezi obnovitelné zdroje energie jádro a plyn, na něž mají členské země EU zásadně odlišné názory. Začátkem února EU schválila konečnou podobu takzvané taxonomie, která vyšla vstříc zemím jako Francie, Polsko či Česko, které chtějí na jadernou energii a plyn sázet při odstavování elektráren využívajících uhlí nebo ropu.

Účast na debatě ČTK Protext, jež se podílí na konferenci na základě grantu od Evropského parlamentu, přijali tři europoslanci. Ve studiu usedne naživo Mikuláš Peksa (Piráti), člen výboru pro průmysl, výzkum a energetiku, online se připojí Luděk Niedermayer (TOP 09), místopředseda hospodářského a měnového výboru a Evžen Tošenovský (ODS), člen výboru pro průmysl, výzkum a energetiku. Hovořit jsou připraveni i analytik společnosti ENA Jiří Gavor a expertní spolupracovník České spořitelny Petr Zahradník. Akce začne ve čtvrtek 24. února v 16:00.

Témata diskusí ČTK Protext kopírují zadání čtyř občanských panelů, jejich pořadí se však mění podle aktuálnosti té či oné problematiky. První se v listopadu týkala migrace.

Rozpravu budou přímo na místě sledovat studenti, kteří mají rovněž možnost klást dotazy a vyjadřovat své názory. Pořadem bude provázet ekonomická redaktorka Libuše Bautzová (např. Ekonom, Česká televize).

Do konce prvního pololetí plánuje ČTK odvysílat ještě dvě besedy, jejichž tématy budou silnější ekonomika a digitální transformace, respektive evropská demokracie, právo a hodnoty EU.

Vysílání v délce přibližně 90 minut bude možné sledovat nejen na portále ČTK s názvem ceskenoviny.cz, na FB Protext ČTK, ale i na iDNES.cz, Novinky.cz, HN.cz,Tyden.cz a Newstream.cz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je čtvrtek 8. prosince 2022

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď