Vídeň si otevřela účet na OnlyFans, bude tam sdílet fotografie uměleckých děl

foto Ilustrační foto - Budova Státní Opery ve Vídni.

Vídeň - Vídeňská agentura na podporu cestovního ruchu si zřídila profil na sociální síti OnlyFans, kde uživatelé mohou sdílet i obsah pro dospělé. Rakouské hlavní město na něm chce publikovat fotografie uměleckých děl, které by pravděpodobně neprošly filtry jiných sociálních sítí, informovala stanice CNN. V minulosti měla vídeňská muzea problémy se šířením obsahu, který sociální sítě, například Facebook a Instagram, vyhodnotily jako sexuálně explicitní.

Podle mluvčí vídeňské agentury na podporu turismu Heleny Hartlauerové je účet na OnlyFans jedním ze způsobů, jak v zahraničí ukázat některá umělecká díla spjatá s Vídní. Předchozí zkušenosti podle ní ukázaly, že na ostatních sociálních sítích je takřka nemožné zveřejnit fotografie některých "odhalenějších" uměleckých děl. "Chceme ale také nastolit otázku, zda opravdu potřebujeme taková omezení (na sociálních sítích)," uvedla Hartlauerová. Podle ní některé sociální sítě odmítají publikovat či odstraňují z účtů fotografie, aniž by dostatečně vysvětlily, proč tak činí. Na účtu na OnlyFans Vídeň dosud zveřejnila fotografie děl od Egona Schieleho, Tiziana či Amedea Modiglianiho.

Vídeňská muzea měla v minulosti opakovaně problémy s publikováním reprodukcí svých děl na facebooku, instagramu a dalších platformách. Například v roce 2018 byl odstraněn příspěvek vídeňského Přírodovědného muzea s Willendorfskou venuší. Správci sítě ho označili za potenciálně pornografický. Z podobných důvodů sociální sítě odmítaly zveřejnit reklamy obsahující díla malířů Egona Schieleho či Kolomana Mosera.

Hlavním cílem účtu na OnlyFans je však vzbudit zájem zahraničních turistů o Vídeň. Cestovní ruch v rakouské metropoli zažil kvůli pandemii covidu-19 v loňském roce propad o zhruba 80 procent, uvedl deník The Guardian. Za přihlášení k účtu mohou uživatelé získat kartu vídeňských městských služeb.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je sobota 4. prosince 2021

Očekáváme v 21:00 2°C

Celá předpověď