Vězně v Kosovu bolelo břicho, lékaři mu z žaludku vyndali mobilní telefon

foto Ilustrační foto - Nový model legendárního mobilního telefonu Nokia 3310.

Priština - Jeden z vězňů si v Kosovu stěžoval na bolesti břicha a když ho lékaři prohlédli, zjistili, že je nutné vyjmout mobilní telefon, který pacientovi doslova ležel v žaludku. Zákrok se minulý týden odehrál v nemocnici v hlavním městě Prištině, uvedla agentura AFP.

Pacient si několik dní stěžoval na žaludeční potíže, než byl převezen na gastroenterologické oddělení fakultní nemocnice v metropoli. Tam lékaři zjistili, že má v břiše telefon Nokia.

"Třiatřicetiletý vězeň spolkl malý telefon, který se nám podařilo vyjmout," řekl lékař Skender Telaku. Ten byl vedoucím lékařského týmu, který zákrok provedl. "Endoskopickými prostředky, bez otevření žaludku, se podařilo vyjmout telefon rozebraný na tři díly," objasnil.

Operace podle vedoucího týmu trvala více než dvě hodiny a obešla se bez komplikací. Pacient lékařům vysvětlil, že mu telefon ležel v žaludku čtyři dny.

Lékařský tým věnoval zvláštní pozornost baterii zařízení, a to kvůli hrozbě úniku korozivní kyseliny. "Bylo to jako procházet se minovým polem, ale všechno šlo dobře," řekl vedoucí týmu.

Policie si následně odvezla jak pacienta, tak i telefon Nokia 3310. To je model, který finský výrobce představil v září roku 2000.

Jak se telefon dostal vězni do žaludku, není zcela jasné. Lze však předpokládat, že přístroj byl určen pro nedovolenou komunikaci z vězení s vnějším světem.

Policie incident nekomentovala.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je úterý 26. října 2021

Očekáváme v 19:00 8°C

Celá předpověď