Veslařské MS 2022 by mohlo být v Račicích, vláda to podpořila

foto Ilustrační foto - V Račicích vrcholí přípravy na mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Na snímku z 21. srpna kajakáři trénují na račickém kanále.

Praha - Veslařské mistrovství světa by se v roce 2022 mohlo konat v České republice. Vláda na dnešním zasedání podpořila návrh kandidatury na pořádání šampionátu v Račicích, který prostřednictvím ministerstva školství podal Český veslařský svaz. Díky získání vládní garance má česká kandidatura velmi reálnou šanci na úspěch, řekl ČTK předseda svazu Dušan Macháček.

Veslaři od vlády požadovali záruku, že na pořádání akce získají státní příspěvek 45 milionů korun. Chtěli garanci získat ještě od minulé vlády, ale nakonec ji dostali až po volbách.

Macháčka překvapilo, jak brzy kabinet vedený premiérem Andrejem Babišem návrh projednal. "Vůbec jsme nepočítali, že by to už bylo teď, když ještě vláda nemá důvěru," řekl. "Těšili jsme se na to. Máme to předjednané s mezinárodní federací, že stačí vládní garance a pak můžeme pokračovat v jednáních. Pak by přidělení neměl být problém," dodal. Pořadatel MS 2022 se bude schvalovat na kongresu mezinárodní federace FISA po letošním MS v Plovdivu.

V České republice se MS konalo naposledy v roce 1993, loni ale Račice hostily vydařený evropský šampionát. Jeho úspěch byl pro veslaře impulzem k tomu, aby se ucházeli také o světovou akci.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 13:00 14°C

Celá předpověď