Veslařky Antošová s Fleissnerovou na finále v Tokiu nedosáhly

foto Česká posádka Lenka Antošová (vlevo) a Kristýna Fleissnerová v semifinále dvojskifu na olympiádě v Tokiu.

Tokio - Český dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová obsadil v semifinále olympijských her v Tokiu páté místo a stejně jako před pěti lety v Riu bude bojovat ve finále B o konečné 7. až 12. místo. Ze hry o medaile podle očekávání vypadl i skifař Jan Fleissner, jenž byl ve čtvrtfinále také pátý a nyní bude bojovat v takzvaném semifinále C/D o 13. až 24. místo.

Antošová s Fleissnerovou ani ve svém třetím vystoupení v Tokiu nepředvedly ideální výkon a nepodařilo se jim reálně se zapojit do bojů o postup do velkého finále. V průběhu dvoukilometrové tratě bojovaly s Ruskami Jekatěrinou Pitirimovou a Jekatěrinou Kuročkinovou o páté místo, od třetí postupové pozice je ale dělilo propastných třináct sekund.

Svěřenkyně trenéra Josefa Lukše stejně jako na předešlé olympiádě, kde skončily celkově desáté, čeká nyní start ve finále B. Na kanále Sea Forest Waterway se naposledy představí ve středu.

Fleissner, který na olympiádě nahradil zdravotně indisponovaného Ondřeje Synka, podle očekávání vypadl ve čtvrtfinále ze hry o medaile. Třiadvacetiletý skifař byl nejlépe v polovině trati čtvrtý, ale poté jej předstihl Alvaro Torres Masias z Peru.

Veslování (jízdy s českou účastí):

Muži:

Čtvrtfinále:

Skif: 1. Martin (Chorv.) 7:17,71, ...5. Fleissner (ČR) 07:37,01 - postup do semifinále C/D.

Ženy:

Semifinále:

Dvojskif: 1. Bodnarová, Radisová (Rum.) 07:04,31, ...5. Antošová, Fleissnerová (ČR) 7:24,22 - postup do finále B. 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je sobota 21. května 2022

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď