Versaceho rodina nesouhlasí s vysíláním seriálu o jeho vraždě

foto Rodina zavražděného návrháře Versaceho nesouhlasí s vysíláním seriálu o jeho násilné smrti. Devítidílná série má premiéru příští týden.

Milán - Rodina italského módního návrháře Gianniho Versaceho nesouhlasí s vysíláním seriálu o jeho násilné smrti, který bude mít ve Spojených státech premiéru příští týden. Uvedla to dnes oděvní společnost Versace, podle níž nebyla autorizována ani kniha, na níž je seriál založen. V devítidílné sérii společnosti 21th Century Fox ztvární přední role španělská herečka Penélope Cruzová či portorický zpěvák Ricky Martin.

Společnost Versace podle agentury Reuters v prohlášení uvedla, že "neautorizovala a nemá nic společného s televizním seriálem", který je "dílem fikce". Seriál American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace, který režíroval Ryan Murphy, bude mít premiéru 17 ledna. Tvůrci tvrdí, že jejich snahou bylo přiblížit divákům motiv sériového vraha Andrewa Cunanana, který v roce 1997 Versaceho zastřelil před jeho domem v Miami. Chtěli prý rovněž vzdát hold všem dalším obětem vraha, jehož v seriálu hraje Darren Criss.

Seriál je založen na knize novinářky Maureen Orthové Vulgar Favours, která vyšla dva roky po Versaceho smrti a s jejíž publikací rodina rovněž nesouhlasila. Tvůrci však odmítají, že by se pokoušeli ze seriálu udělat efektní podívanou bez ohledu na skutečnost. "Měli jsme tyto drobné okamžiky pravdy a pokusili jsme se mezi nimi vytvořit pojivo, rozhodně bych nepoužil termín přikrášlování," řekl podle filmového magazínu Variety s odkazem na knižní předlohu výkonný producent seriálu Tom Rob Smith.

Versace založil stejnojmennou firmu v roce 1978. Ze společnosti s hlavou medúzy v logu se stalo impérium luxusní módy, které začalo oblékat hudební hvězdy jako například Eltona Johna, Michaela Jacksona, Bruce Springsteena či Madonnu a další celebrity. Motiv Versaceho smrti policie neobjasnila.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 13:00 14°C

Celá předpověď