Věřitelé Pilsen Steel v konkurzu vybrali kupce, jméno neuvedli

foto Opuštěné prostory plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel, kde se již nevyrábí (snímek z 26. listopadu 2019).

Plzeň - Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel, které jsou v konkurzu a od ledna nevyrábějí, má koupit strategický výrobní partner z oboru. Kupce podniku z několika nabídek vybral věřitelský výbor a insolvenční správce Jaroslav Brož, který to řekl ČTK. Jméno kupce ani kupní cenu neuvedl. Řekl, že kupec, kterého ještě musí schválit soud, předložil nejlepší nabídku včetně ceny a má zájem obnovit výrobu. Brož dodal, že zájmem všech stran je podepsat smlouvu co nejdřív.

Vítězná nabídka je podle Brože na celý podnik včetně části zaměstnanců. Jejich počty se upřesní ve smlouvě. Kupec má v příštích dnech předložit připomínky k návrhu kupní smlouvy a specifikovat, jaké zaměstnance chce.

"Věřitelský výbor vybral nejlepší nabídku. Jde o nejvyšší částku, které jsme dosáhli a i komplexně nazíráno považujeme nabídku za nejvýhodnější," uvedl Brož.

Jméno kupce nesdělil, zdůvodnil to tím, že kontraktační proces stále běží a výbor i správce musí ještě obdržet souhlas zajištěného věřitele, tedy dvou ruských bank VEB Kapital a Vněšekonombanka, které firmě půjčovaly proti zástavám majetku. Jejich právní zástupce se dnes jednání věřitelského výboru zúčastnil. "Jejich pokyny jsou ve fázi přípravy, kooperují s námi, problémy nejsou. A musíme dotáhnout exaktní znění smlouvy na prodej podniku," uvedl Brož.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 9:00 25°C

Celá předpověď