Veřejnost může u Lipna využívat speciální autodráhu formule 1

foto Pasáže z nejznámějších tratí závodů formule 1 nabídne speciálně postavená autodráha, kterou mohou využívat lidé v Dolní Vltavici na Českokrumlovsku. Na snímku z 12. února 2018 ji ukazuje spolumajitel hotelu Michal Pavlíček.

Dolní Vltavice (Českokrumlovsko) - Pasáže z nejznámějších tratí závodů formule 1 nabídne speciálně postavená autodráha, kterou mohou využívat lidé v Dolní Vltavici na Českokrumlovsku. Zájemci si tak budou moci vyzkoušet průjezd zatáčkou z belgického Spa, smyčku Karussell z německého Nürnburgringu nebo výjezd z tunelu na okruhu v Monte Carlu. Autodráha se nachází v hotelu Relax v Dolní Vltavici a rozkládá se na ploše 18 metrů čtverečních. Projekt představili novinářům jeho zástupci.

Pasáže z nejznámějších tratí závodů formule 1 nabídne speciálně postavená autodráha, kterou mohou využívat lidé v Dolní Vltavici na Českokrumlovsku. Autodráha (na snímku z 12. února 2018) se nachází v hotelu Relax v Dolní Vltavici a rozkládá se na ploše 18 metrů čtverečních. "Mnohem lepší by samozřejmě bylo, pokud by autodráha mohla stát na ploše 60 krát 30 metrů. Ale museli jsme se samozřejmě přizpůsobit rozměrům, které jsme měli k dispozici," řekl konstruktér autodráhy Roman Kysela.

Autoři projektu se při stavbě úseků z tratí formule 1 rovněž nechali inspirovat filmem Grand Prix, který se věnuje tématu automobilových závodů. "Pro milovníky motosportu je tento snímek ikonická záležitost," uvedl Michal Pavlíček, spolumajitel hotelu, v němž se autodráha nachází.

Pasáže z nejznámějších tratí závodů formule 1 nabídne speciálně postavená autodráha, kterou mohou využívat lidé v Dolní Vltavici na Českokrumlovsku. Autodráha (na snímku z 12. února 2018) se nachází v hotelu Relax v Dolní Vltavici a rozkládá se na ploše 18 metrů čtverečních. "Všechny sekce jsou postaveny podle originálních fotografií jednotlivých okruhů, které pocházejí ze 60. a 70. let minulého století. Na trati je také Café du Chicane, což je slavná, ale dnes již zbouraná kavárna, která stála za šikanou u výjezdu z tunelu v Monte Carlu," řekl Pavlíček. Výjimečnost autodráhy podle něj nespočívá ani tak v její délce, ale v pečlivém zpracování detailů z tratí. Jde například o dobové reklamy, svodidla, balíky slámy, stromy nebo o zakotvený záchranářský člun u mola v Monte Carlu.

Autodráha je v provozu pro veřejnost od února. Lidé mohou využít čtyři desítky závodních aut. Náklady na vybudování autodráhy, která je určena pro děti od 12 let a dospělé, činily půl milionu korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 23:00 3°C

Celá předpověď