VERA-NG Simulátor: školicí platforma pro systém VERA

foto Pro lepší zácvik. Simulátor sestává z konzole VERA-NG, tedy pracoviště operátora (žáka), další konzole s editorem scénářů a 3D situačním náhledem pro instruktora (učitele), případně i jednoho přijímacího modulu pro zpracování signálů reálného prostředí. K tréninku je možné použít data z předpřipravených scénářů nebo data z jedné přijímací stanice.

K tréninku, který výrazně zkracuje dobu zácviku, je možno použít data z předpřipravených scénářů nebo data z jedné přijímací stanice.

Fotogalerie

PDF ke stažení:
Česká verze
Česká verze
Anglická verze
Anglická verze

Pro lepší zácvik. Simulátor sestává z konzole VERA-NG, tedy pracoviště operátora (žáka), další konzole s editorem scénářů a 3D situačním náhledem pro instruktora (učitele), případně i jednoho přijímacího modulu pro zpracování signálů reálného prostředí. K tréninku je možné použít data z předpřipravených scénářů nebo data z jedné přijímací stanice. VERA-NG Simulátor je prostředek vojenského průzkumu, který slouží k zaškolení operátorů pasivního sledovacího systému VERA-NG v oblasti elektronického boje. Simulátor sestává z konzole VERA-NG, tedy pracoviště operátora (žáka), další konzole s editorem scénářů a 3D situačním náhledem pro instruktora (učitele), případně i jednoho přijímacího modulu pro zpracování signálů reálného prostředí.

VERA-NG Simulátor významně zkracuje dobu, po kterou za normálních okolností probíhá zácvik operátorů tak, aby získali potřebné zkušenosti. A aniž by to zároveň negativně ovlivnilo ostré nasazení systému VERA-NG. K tréninku je možné použít data z předpřipraených scénářů nebo data z jedné přijímací stanice. Rovněž je možno přehrávat off-line data z jiného systému VERA-NG.

ERA (člen skupiny OMNIPOL) coby výrobce VERA-NG je schopna dodat různé varianty scénářů, které budou vyhovovat specifickým potřebám výcviku. Firemní specialisté také mohou vytvořit ve scénáři situace, které je zřídka možné či v podstatě nemožné zažít v reálném prostředí.

Pro lepší zácvik. Simulátor sestává z konzole VERA-NG, tedy pracoviště operátora (žáka), další konzole s editorem scénářů a 3D situačním náhledem pro instruktora (učitele), případně i jednoho přijímacího modulu pro zpracování signálů reálného prostředí. K tréninku je možné použít data z předpřipravených scénářů nebo data z jedné přijímací stanice. Pasivní sledovací systém VERA-NG může být stacionární, nebo kdykoliv a kdekoliv rozestavitelný. Dodává se spolu se senzory, které se dají složit a rozložit, a s velícím centrem v podobě kontejneru, které obsahuje kompletní vybavení pro zpracování a analýzu zjištěných dat. Antény přijímající signály mohou být umístěny buď na výsuvných stožárech (dvou různých délek – 12 a 25 metrů), anebo na lehkých stojanech v podobě tripodu či tetrapodu. Celý systém se dá jednoduše převážet na speciálních nákladních vozidlech, která jsou nedílnou součástí dodávky, nebo i běžnými armádními vozy. Všechny tyto mobilní komponenty umožňují rychlé taktické nasazení systému VERA-NG v jakémkoliv terénu.

Společnost ERA úspěšně prodává VERA-NG zákazníkům po celém světě, a to jak členským zemím Severoatlantické alian- ce, tak mimo ni. Nejdůležitější zakázkou je kontrakt na dodání dvou systémů přímo jednotkám NATO.

BOX 1: Hlavní výhody:

  • Zvládá všechny typy scénářů pro cíle vzdušné, námořní i pozemní v rozličném prostředí bojiště, na různém typu terénu.
  • Pro pokročilé školení parametrů signálů stačí jediná přijímací stanice k analýze skutečných signálů.
  • Funguje bez nutnosti rozmístění celého systému čtyř stanic v reálných podmínkách terénu, podnebí atp.

BOX 2: Příklady připravených scénářů

  • Navigace letů.
  • Vzdušné souboje stíhacích letounů.
  • Monitorování pro takzvané Létající středisko včasného varování a řízení (AWACS - Airborne Warning and Control System).
  • Vzdušná podpora leteckých návodčích (FAC či JTAC, Forward Air Controller, ev. Joint Terminal Attack Controller).
  • Zmapování území.
  • Překročení hranic či provokace v cizím vzdušném prostoru.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď