Venkovní výstava v centru Prahy ukazuje českou účast na olympiádách

foto V centru Prahy v ulici Na Příkopě začala 5. ledna 2022 venkovní fotografická výstava ČTK Olympijské okamžiky. Putovní expozice ukazuje slavné nebo naopak méně známé okamžiky z historie československé a české účasti na letních i zimních olympijských hrách.

Praha - Slavné nebo naopak méně známé okamžiky z historie československé a české účasti na letních i zimních olympijských hrách ukazuje ode dneška výstava v Praze v ulici Na Příkopě. Připravila ji Česká tisková kancelář (ČTK), představuje na ní snímky především svých reportérů a ze svého bohatého archivu, ale i z dalších zdrojů. Venkovní expozice Olympijské okamžiky bude přístupná přibližně měsíc. Zimní olympijské hry začnou v Pekingu 4. února.

Fotogalerie

Po dalších zastávkách se do Prahy vrátí v květnu, kdy bude na Pankrácké pláni a také na promenádě u Czech Photo Center v Butovicích. Po olympijských hrách v Pekingu se pravděpodobně složení fotografií na výstavě upraví. Nyní nabízí 152 velkoformátových fotografií a vedle historických snímků jsou na ní k vidění i úspěchy českých sportovců na poslední letní olympiádě v Tokiu.

Na výstavě se autorsky podíleli bývalý dlouholetý vedoucí sportovní redakce ČTK Ladislav Josef, který se jako reportér zúčastnil šesti olympiád a na několika hrách byl i mluvčím národní olympijské výpravy. Spolupracoval na ní s šéfredaktorkou zpravodajství ČTK Radkou Matesovou Markovou a šéfredaktorem Fotobanky ČTK Petrem Mlchem, kteří se jako autoři podíleli i na předchozích venkovních fotografických expozicích ČTK.

"Po Okamžicích století, Okamžicích sametové revoluce a Nežádoucích okamžicích jsme se tentokrát rozhodli opustit oblast velké politiky a ukázat mimořádně zajímavé snímky z české a československé sportovní historie, jichž je stoletý fotoarchiv ČTK plný," uvedl Petr Mlch. ČTK ke stému výročí republiky a svého založení uspořádala v roce 2018 putovní výstavu Okamžiky století, v roce 2019 pak k 30. výročí pádu komunistického režimu výstavu Okamžiky sametové revoluce. Na ni v roce 2020 volně navázala výstavou Nežádoucí okamžiky, která mapovala manipulaci a cenzuru v žurnalistice.

V rámci výstavy Olympijské okamžiky vznikly i speciální díly podcastu Četkast z rozhovorů s olympijskými medailisty a dalšími účastníky olympiád. Odkazy na ně jsou prostřednictvím QR kódů přímo na výstavních panelech. K výstavě ČTK opět připravila i materiály pro školy.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď