Hasiči kvůli rozvodněnému toku evakuovali tábor na Pelhřimovsku

foto Bouřka, déšť - ilustrační foto.

Jihlava/Pardubice - Hasiči na Vysočině kvůli toku rozvodněnému po bouřce evakuovali v noci na dnešek dětský tábor v Bácovicích na Pelhřimovsku, kde bylo 25 dětí a dva dospělí. Do bezpečí převezli také 18 lidí v Olešnici na Havlíčkobrodsku, kteří kempovali v místě, kde se rozvodnil potok. V souvislosti s počasím zasahovali hasiči v tomto kraji od pondělního večera skoro u 40 událostí, sdělila dnes ČTK jejich mluvčí Petra Musilová. Hasiči v Pardubickém kraji měli kvůli bouřkám desítky výjezdů.

"Odstraňovali popadané stromy z komunikací, odčerpávali vodu ze zatopených objektů a na několika místech také prováděli monitoring stavu rozvodněných potoků a řek," uvedla mluvčí.

Lidi, kteří kempovali u potoka v Olešnici, hasiči převezli do tamní hasičské zbrojnice. Dětský tábor v Bácovicích evakuovali po půlnoci, zázemí jim poskytli na pelhřimovské stanici profesionálních hasičů.

Na Vysočině dnes podle meteorologů bude oblačno až polojasno, dešťové přeháňky nebo bouřky by měly být jen ojediněle. Nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat mezi 25 až 28 stupni Celsia.

Hasiči v Pardubickém kraji měli kvůli bouřkám desítky výjezdů

Hasiči v Pardubickém kraji vyjížděli v pondělí večer a v noci na dnešek k desítkám zásahů, aby odstranili následky silných bouřek. Zejména likvidovali spadlé stromy, čerpali vodu a odklízeli naplavené bahno. Bouřky meteorologové očekávají i v dalších dnech.

Od 17:00 do 21:00 zasahovali hasiči u 21 událostí. "Nejpostiženější oblastí bylo Kladrubsko a obce v okolí jako Strašov, Kasaličky, Voleč, Kojice v okrese Pardubice. Hasiči na těchto místech odčerpávali vodu ze sklepů i rodinných domů. Na Chvaleticku se valila voda po komunikaci, odstraňovali jsme nánosy bahna,"uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Na mnoha místech bylo nutné odklidit větve a spadlé stromy. Ve Starém Hradišti na Pardubicku se zřítily na garáž, Před 23:00 v Živanicích na Pardubicku spadl strom na projíždějící osobní automobil, událost se obešla bez zranění. Poškozen byl pouze automobil. Jednotky dobrovolných hasičů rovněž monitorovaly tok Labe v Němčicích.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 21. září 2021

Očekáváme v 17:00 15°C

Celá předpověď