Veletrhy Styl a Kabo v Brně budou letos výhradně pro obchodníky

foto Ilustrační foto - Na brněnském výstavišti začal 16. února 2019 mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží Kabo a mezinárodní veletrh módy Styl.

Brno - Na brněnském výstavišti se téměř po půlroce uskuteční od soboty do pondělí první veletržní akce, a to veletrhy módy Styl a Kabo. Kvůli nepříznivé situaci v oboru budou letos s nižší účastí a výlučně pro obchodníky jako obchodně-kontraktační akce. V pavilonu ale bude i přehlídková část pro veřejnost, kterou oddělí nafukovací stěna, řekl dnes na tiskové konferenci generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš. Módní přehlídky připravené na sobotu a neděli jsou v době koronavirové ve střední Evropě ojedinělé, dodal.

V pavilonu jsou zajištěna všechna potřebná hygienická opatření, pravidelně v krátkých intervalech se budou dezinfikovat madla, kliky či toalety. "V jeden okamžik se bude v pavilonu pohybovat možná mezi 500 a 1000 lidmi, takže žádné nařízení podle nás neporušíme. Jsou stanovena nesmyslná opatření, která se dají aplikovat na sportovní a kulturní akce, ale ne na veletrhy. Styl a Kabo není hromadnou akcí, ale je to čistě obchodní akce pro uzavřenou skupinu lidí," poznamenal Kuliš.

Účast obchodníků je významně nižší než dříve. Vystavovat bude 120 firem, předvedou 400 značek. Zahraniční firmy prezentují čeští obchodní zástupci. "Móda je branže, která byla postižená, maloobchod byl uzavřený od března do května. Maloobchodníci mají na skladech zboží, které se snaží prodat se slevou, a některé firmy se neúčastní, protože ví, že by jejich zákazníci nyní nic nekoupili," uvedl Kuliš.

I přesto se podle ředitelky projektu Gabriely Císařové podařilo zajistit účast významných značek. "Část firem však zanikla, některé zavíraly obchody tam, kam chodili především zahraniční turisté, například v Praze či Karlových Varech," uvedla Císařová.

Punc výjimečnosti mají akci dát módní přehlídky nazvané Fashion2days. Lidé si mohou koupit jednodenní vstupenky za 150 korun. Představí se modely šesti návrhářů, které bude předvádět 12 modelek. Návštěvníci uvidí například modely Ivety Řádkové, Petra Kaloudy, Luďka Hanáka, spodní prádlo značky Werso či maturitní díla studentů módy a designu z Prostějova. "Jsme asi jediná módní přehlídka, která se nyní v době koronavirové ve střední Evropě koná. Všechny přehlídky se rušily," řekla organizátorka Blanka Sedláková z agentury Top Ladies. V sobotu bude přehlídek šest, v neděli o jednu méně. Lidé si budou moct modely koupit, případně objednat.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 19. ledna 2021

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď