Vedro v Čechách dnes doprovodí silné bouře, na jihu mohou být velmi silné

foto Zaplavená silnice, bouře, déšť, liják - ilustrační foto.

Praha - Současné horké počasí doprovodí v Čechách silné bouřky. Ojediněle se budou vyskytovat dnes odpoledne a v noci, přičemž v jižní polovině Čech mohou být bouřky i velmi silné s nárazy větru kolem 90 kilometrů v hodině, většími kroupami a krátkodobými úhrny kolem 50 milimetrů srážek. Hladiny menších toků, zejména na přítocích dolní Vltavy, mohou po intenzívních srážkách stoupnout a místy překročit první povodňový stupeň. ČTK to sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Vedro má dnes panovat v celé České republice. V nižších a středních polohách mají teploty podle meteorologů překračovat 31 stupňů, ve středních a severozápadních Čechách se mohou dostat až přes 34 stupňů.

Na Moravě a ve Slezsku tak kvůli teplému a suchému počasí dneškem stouplo riziko vzniku a šíření požárů. Vzhledem k tomu, že meteorologové tam v týdnu nečekají výraznější srážky, jejich upozornění na nebezpečí požárů platí do odvolání. Od středy do pátku navíc bude podle ČHMÚ opět na Moravu a do Slezska proudit velmi teplý vzduch, kdy odpolední teploty překročí 31 stupňů.

Naproti tomu v Čechách se silné bouřky vyskytnou zřejmě i v noci na středu a ve středu přes den. "Prozatím se jedná o předběžné varování, výstraha s konkrétními stupni nebezpečí bude vydána během úterý," doplnil ČHMÚ.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pondělí 15. srpna 2022

Očekáváme v 9:00 26°C

Celá předpověď