Hradec zůstal neporažen, Liberec a Plzeň uspěly doma

foto Utkání 5. kola hokejové extraligy: HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové, 29. září 2020 v Olomouci. Zleva Jakub Orsava z Hradce Králové a Tobiáš Handl z Olomouce.

Praha - Hokejisté Hradce Králové vyhráli v 5. kole Tipsport extraligy v Olomouci vysoko 6:1, udrželi si neporazitelnost a v čele neúplné tabulky mají čtyřbodový náskok před druhým Libercem i třetí Plzní, které mají shodně zápas k dobru. Liberec v předehrávce 19. kola zdolal doma Spartu 3:2 a Plzeň díky obratu ve třetí třetině v druhém utkání, které zbylo v programu z 5. kola, porazila nováčka České Budějovice 4:2.

Zápasy Pardubice - Sparta Praha, Zlín - Třinec, Vítkovice - Brno, Karlovy Vary - Litvínov a Liberec - Mladá Boleslav byly kvůli karanténě týmů při šíření nemoci covid-19 odloženy. Liberec se Spartou využily uvolněného programu ke vzájemnému utkání.

Hradec sehrál už čtvrtý duel z pěti v této sezoně na soupeřově ledě a opět si přivezl plný počet bodů. Dvěma góly se na dalším úspěchu Mountfieldu podílel útočník Radek Smoleňák.

Liberec rozhodl zápas se Spartou v druhé třetině, v které otočil stav z 0:1 na 3:1 a bodoval i ve čtvrtém utkání v ročníku. Pražané, za které poprvé nastoupila posila z Ottawy útočník Filip Chlapík, ani potřetí v sezoně venku nebodovali.

Plzeň si třetí výhrou v nové sezoně udržela domácí neporazitelnost. Hosté dlouho sahali po prvních bodech po návratu do nejvyšší soutěže. Nadějné vedení 2:1 z úvodní třetiny drželi ještě v 47. minutě, domácí ale třemi brankami skóre otočili.

Vítěznou trefu zaznamenal v čase 58:47 Matyáš Kantner, gólem a dvěma asistencemi se v dresu Indiánů blýskl Petr Kodýtek. Hráči Motoru čekají na bodový zisk v extralize od března 2013.

Statistika úterních zápasů

5. kolo:

--------

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 1:6 (0:3, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 54. Gřeš - 8. Kevin Klíma (Lev, Pilař), 10. Smoleňák (Orsava, Nedomlel), 15. Nedomlel (Cingel, Blain), 25. V. Růžička ml. (Kelly Klíma, Hronek), 49. Hronek (Kevin Klíma, Perret), 58. Smoleňák (Cingel). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Rampír, Špringl. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

HC Škoda Plzeň - Madeta Motor České Budějovice 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Stříteský (P. Straka, Kodýtek), 47. Mertl (Kodýtek, Kracík), 59. Kantner, 60. Kodýtek (P. Straka) - 15. Holec (Venkrbec, Christov), 20. Martin Novák (Slováček, Suchánek). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Zíka, Malý. Vyloučení: 5:9, navíc J. Suchánek a Pavel (oba Č. Budějovice) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezená kapacita).

Předehrávka 19. kola:

--------

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 32. J. Vlach (T. Hanousek, Gríger), 39. Birner (Knot, T. Havlín), 40. P. Jelínek - 3. Buchtele (Pech, M. Jandus), 52. R. Horák (Rousek). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Kajínek, Hynek. Vyloučení: 7:9, navíc P. Jelínek (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Čtvrtek 1. října - předehrávka 25. kola:

18:00 Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň.

Pátek 2. října - 6. kolo:

17:30 BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín, Madeta Motor České Budějovice - HC Vítkovice Ridera,

18:30 HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec (O2 TV Sport).