Vedle Maroon 5 vystoupí na Prague Rocks II. i americká zpěvačka Gwen Stefaniová

foto Ilustrační foto - Zpěvačka Gwen Stefaniová.

Praha - Vedle už dříve oznámené skupiny Maroon 5 vystoupí 21. června v pražských Letňanech na akci Prague Rocks II. také americká zpěvačka Gwen Stefaniová. Rodačka z kalifornského Fullertonu se proslavila jako zpěvačka skupiny No Doubt, později měla velké úspěchy i se sólovými nahrávkami. Držitelka tří cen Grammy si zahrála také v několika filmech a seriálech. ČTK o tom dnes za pořádající agenturu Live Nation informoval Ondřej Pojzl.

Na Prague Rocks II. dále vystoupí australská zpěvačka a herečka Delta Lea Goodremová, z tuzemských hudebníků pak sólový projekt Vojtěcha Dyka D.Y.K a skupina Lake Malawi. "Tímto však nekončíme, další jména zveřejníme brzy," uvedl Pojzl.

Třiapadesátiletá Stefaniová se skupinou No Doubt uspěla zejména s albem Tragic Kingdom z roku 1995, ze kterého vzešel hit Don't Speak, který zajistil formaci celosvětovou slávu. Její první sólové album Love. Angel. Music. Baby. vyšlo v roce 2004 a jen v USA se prodalo na sedm milionů této vícežánrové desky. Stefaniovou nazývali druhou Madonnou, kterou se údajně sama i inspirovala. Písně z druhé desky The Sweet Escape, která je opět kombinací mnoha hudebních stylů, představila i na svém pražském koncertu na podzim 2007.

Losangeleská kapela Maroon 5 získala tři ceny Grammy a po celém světě prodala přes 90 milionů alb. Koncert na Prague Rocks II. se uskuteční během jejího evropského turné. Aktuální studiové album Maroon 5, které pod názvem Jordi vyšlo v létě 2021, obsahuje úspěšné písně Beautiful Mistakes, Nobody's Love a Memories. Lídrem skupiny je zpěvák Adam Levin.

Ještě před akcí Prague Rocks II. se 2. června na stejném místě koná festival Prague Rocks, na kterém vystoupí rockové legendy Mötley Crüe a Def Leppard. Festival Prague Rocks se uskuteční počtvrté. Na pražském letišti Letňany se v minulých letech představily kapely jako Metallica, Kiss, zpěvák Ozzy Osbourne a mnoho dalších.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 17:00 22°C

Celá předpověď