Vedení fotbalové Barcelony sníží hráčům a realizačnímu týmu platy

foto Ilustrační foto - Osmifinále fotbalové Ligy mistrů SSC Neapol - FC Barcelona, zprava Antoine Griezmann a Lionel Messi z Barcelony se radují z gólu.

Barcelona - Vedení fotbalistů Barcelony sníží hráčům a realizačnímu týmu platy, aby tím zmírnilo ekonomické dopady přerušení nejvyšší španělské ligy kvůli šíření nového typu koronaviru. Katalánský celek o tom informoval na webu. Podle deníku Marca hráči první návrh klubu na podobu škrtů neschválili.

Ke stejnému kroku sáhli i představitelé městského rivala Espaňolu. Klub, jenž má dlouhodobě finanční problémy, oznámil snížení platů o 70 procent, opatření se týká nejen elitního mužstva, ale i rezervy a týmu žen. Všichni podle funkcionářů přijali rozhodnutí s pochopením a respektem.

Jako první se části platu vzdali hráči Atlética Madrid po dohodě s klubovým vedením. Přesná výše ale není známa. K podobnému kroku se chystá i Valladolid. Hráči a trenéři však podle médií přistoupí na snížení mzdy jedině v případě, že sezona předčasně skončí.

Španělské fotbalové soutěže byly kvůli pandemii koronaviru přerušeny na neurčito. Země vyhlásila 14. března patnáctidenní nouzový stav, mimořádná opatření potrvají ve Španělsku minimálně do 12. dubna. Po Itálii jde o druhou nejhůře zasaženou zemi v Evropě. Onemocněním COVID-19 se ve Španělsku nakazilo téměř 58 tisíc lidí a dosud si vyžádalo 4365 obětí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pondělí 13. července 2020

Očekáváme v 23:00 15°C

Celá předpověď