Vedení ANO rozhodne o vyloučení obviněných brněnských politiků

foto Policejní vůz poblíž domu v Údolní ulici v Brně, kde policisté 7. března 2019 navštívili byt brněnského radního a také člena dozorčí rady státního podniku ČD Cargo Jiřího Švachuly (ANO). Podle serveru iDNES.cz se vyšetřovatelé zajímají o veřejné zakázky a radního Švachulu zadrželi.

Praha - Předsednictvo hnutí ANO na dnešním večerním jednání rozhodne o vyloučení brněnských politiků Jiřího Švachuly a Petra Liškutina, kteří skončili ve vazbě kvůli podezření z korupce na radnici městské části Brno-střed. Na vyloučení obou se shodly brněnská a jihomoravská organizace ANO. Hnutí zároveň uzavře kandidátku pro květnové volby do Evropského parlamentu, kterou povede současná europoslankyně Dita Charanzová.

Švachula byl radním Brna-střed, Liškutin vedoucím odboru investic a také místostarostou Brna-Ivanovic. Brněnská i jihomoravská organizace ANO politiky vyzvaly, aby složili mandáty v zastupitelstvu. Složit je musí sami. Ze zákona jim zanikne mandát v případě pravomocného odsouzení k trestu vězení.

Místopředseda hnutí Petr Vokřál a předsedkyně jihomoravské organizace Taťána Malá ve středu v Praze jednali s předsedou Andrejem Babišem. Informovali ho o situaci na radnici po policejní razii a o návrhu na vyloučení obviněných politiků z hnutí. Podle Malé chce Babiš ANO od takových lidí očistit.

Hnutí ANO definitivně potvrdilo Charanzovou jako lídryni kandidátky do eurovoleb na únorovém celostátním sněmu. Charanzová je poslankyní Evropského parlamentu a místopředsedkyní výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů od července 2014. Od loňského listopadu je místopředsedkyní evropské frakce Aliance liberálů a demokratů (ALDE). Strany mají úřadům předložit kandidátky do 19. března.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 16. června 2019

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď