Vědci v kostýmech čertů představili v Č. Budějovicích laboratoř

foto Parazity nebo laboratorní techniku ukázali 5. prosince 2018 lidem na českobudějovickém náměstí vědci v kostýmech čertů. Dorazila tam totiž na tři hodiny ve své premiéře mobilní laboratoř Biologické peklo. Tento projekt Akademie věd ČR chce takto srozumitelnou formou seznámit veřejnost s některými přírodními procesy i vědeckými postupy. Lidé si mohli prohlédnout vzorky vody, získat kompost i se žížalami a sledovat pokusy. Na snímku je ukázka chemického pokusu nazvaného "faraonovi hadi".

České Budějovice - Parazity nebo laboratorní techniku ukázali dnes lidem na českobudějovickém náměstí vědci v kostýmech čertů. Dorazila tam totiž na tři hodiny ve své premiéře mobilní laboratoř Biologické peklo. Tento projekt Akademie věd ČR chce takto srozumitelnou formou seznámit veřejnost s některými přírodními procesy i vědeckými postupy. Lidé si mohli prohlédnout vzorky vody, získat kompost i se žížalami a sledovat pokusy.

"Účelem projektu je, vytvořit z dálky viditelný a trošku provokativní prostor, a v něm přiblížit biologickou vědu. Zároveň to má pro vědce výhodu, protože se musí více trénovat v tom, aby své výsledky prezentovali srozumitelně pro běžnou veřejnost, a nikoliv pouze pro tu odbornou," řekla ČTK vedoucí projektu Renata Novotná z českobudějovického biologického centra Akademie věd ČR.

Parazity nebo laboratorní techniku ukázali 5. prosince 2018 lidem na českobudějovickém náměstí vědci v kostýmech čertů. Dorazila tam totiž na tři hodiny ve své premiéře mobilní laboratoř Biologické peklo. Tento projekt Akademie věd ČR chce takto srozumitelnou formou seznámit veřejnost s některými přírodními procesy i vědeckými postupy. Lidé si mohli prohlédnout vzorky vody, získat kompost i se žížalami a sledovat pokusy. Mobilní laboratoř vyrazila do terénu dnes poprvé. Vzhledem k tomu, že se tak stalo na Mikuláše, byli vědci, kteří se na náměstí představili, převlečeni za čerty.

Biologické centrum chce mobilní laboratoř v terénu používat pro svou propagaci minimálně po dobu následujících pěti let na veletrzích, výstavách, ve školách nebo na letních táborech. "Rovněž bychom chtěli spolupracovat s Jihočeskou univerzitou a poskytnout tento prostor doktorandům, aby si zde zlepšili své prezentační schopnosti a přiblížili vědu veřejnosti," řekla ČTK koordinátorka mobilní laboratoře Markéta Kubátová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 17:00 22°C

Celá předpověď