Ve zlínské Galerii Desítka jsou vystavena díla Salvadora Dalího

foto V Galerii Desítka na střeše Obchodního domu Zlín začala výstava děl surrealisty Salvadora Dalího, 3. června 2022. K vidění je více než stovka děl, grafiky, sochy i užité umění.

Zlín - Díla surrealisty Salvadora Dalího jsou ode dneška vystavena v Galerii Desítka na střeše Obchodního domu Zlín. Jde o největší mimopražskou výstavu díla Salvadora Dalího v letošním roce, představuje více než stovku jeho děl, sdělil dnes ČTK pořadatel Pavel Chmelík z Galerie Artrium. Výstava potrvá do 8. září.

Fotogalerie

Ve Zlíně jsou vystaveny například i litografie s legendárním tématem tekutých hodin. "Nebudou chybět ale ani další díla představující průřez celou Dalího tvorbou – od grafik přes sochy až po užité umění, protože Dalí byl nejen malíř, grafik a sochař, ale věnoval se také keramice nebo designu. Z užitého umění se slavnými staly například jeho flakony parfémů. K vidění je i soubor pěti desítek ilustrací k Dantově Božské komedie nebo slavné grafiky, na nichž Dalí zachytil svou životní lásku Galu," uvedl Chmelík.

Výstavu doplňují portrétní fotografie Salvadora Dalího, které pořídil v roce 1969 v Paříži český fotograf Václav Chochola. V galerii se také promítá dokumentární film o Dalím. Připraveny jsou večerní komentované prohlídky s promítáním filmu Andaluský pes. Pro dětské kolektivy jsou určeny prohlídky přizpůsobené mladším návštěvníkům, které je možné doplnit zábavným testem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 19:00 10°C

Celá předpověď