Ve Zlíně jsou k vidění díla představitelů pop-artu včetně Warhola

foto Ve zlínském zámku je k vidění výstava Světový POP-ART ve Zlíně. Vystaveno je pět desítek děl od 13 představitelů tohoto uměleckého hnutí jako je Andy Warhol, Roy Lichtenstein či James Rosenquist. Na snímku z 2. dubna 2019 jsou díla Andyho Warhola s názvem Flowers.

Zlín - Ve zlínském zámku je k vidění výstava Světový POP-ART ve Zlíně. Vystaveno jsou díla 13 nejvýznamnějších představitelů tohoto uměleckého hnutí, jako je Andy Warhol, Roy Lichtenstein či James Rosenquist, řekl dnes ČTK kurátor výstavy Pavel Chmelík.

"Návštěvníci uvidí více než 50 děl světoznámých představitelů tohoto mimořádného uměleckého hnutí 60. a 70. let minulého století. Díla pocházejí původně z různých sbírek USA, Anglie, Čech a Francie. Nejcennějším dílem co do ceny je serigrafie od Andyho Warhola s názvem Committee - Champagne 2000 z roku 1982," uvedl Chmelík, kterého však zaujala i jiná díla.

Ve zlínském zámku je k vidění výstava Světový POP-ART ve Zlíně. Vystaveno je pět desítek děl od 13 představitelů tohoto uměleckého hnutí jako je Andy Warhol, Roy Lichtenstein či James Rosenquist. Na snímku z 2. dubna 2019 je dílo Jaspera Johnse s názvem Double Flag.

"Pro mě jsou například velmi zajímavé práce od Mela Ramose na emailovém plechu. Jde o reklamu na pepsi-colu a coca-colu," uvedl Chmelík.

Příprava výstavy byla podle něj náročná. "Každou kvalitní výstavu je těžké zorganizovat. Tady šlo především o délku přípravy spojenou s ´nasbíráním děl´ od tolika výtvarníků pop-artu. Nepamatuji, že by obdobná výstava v naší republice někdy byla," uvedl Chmelík.

Pořadatelé ze zlínské galerie Artrium nabízejí také komentované prohlídky výstavy pro žáky a studenty. Výstava potrvá do konce dubna.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 9:00 20°C

Celá předpověď