Ve zbytku roku se začne prodávat 10 nových elektromobilů

foto Audi Q4 e-tron.

Minimálně desítka nových elektromobilů vstoupí během druhého letošního pololetí na tuzemský trh s osobními vozy. Vyplývá to z průzkumu redakce Autonaelektřinu.cz u představitelů tuzemských zastoupení jednotlivých automobilek.

Fotogalerie

Již v červenci budou moci dealeři značky Audi začít předávat zákazníkům objednané exempláře modelu Q4 e-tron. Nejprve se tento automobil, který konstrukčně vychází z platformy MEB koncernu Volkswagen, a bude mít podobné výkonové parametry jako Volkswagen ID.4 či Škoda Enyaq iV, dostaví s karosérií SUV. V říjnu pak také jako crossover se zádí ve tvaru kupé.

Již v létě se také do showroomů dostaví nejvýkonnější varianta zmíněného modelu ID.4 s označením GTX.

Září se stane měsícem, ve kterým Dacia začne prodávat své malé městské elektrické SUV Spring. Cena začíná na úrovni 449 000 Kč a dojezd na jedno nabití činí 230 kilometrů.

Atraktivní velký elektromobil značky Kia s označením EV6 se začne oficiálně prodávat během října. Cena vozu byla stanovena na minimálně 1 180 980 Kč. Zájemci, kteří si auto stihnou objednat do konce srpna, dostanou přednabitou kartu na roční čerpání elektřiny u veřejných dobíjecích stanic zdarma.

První elektromobil nabídne také koncern Toyota. Zájemci pro něj budou moci od listopadu do autosalonů značky Lexus. Vůz dostal označení UX 300e.

V samém závěru roku se začne do Česka dovážet model Cupra Born. Cupra je odnož španělské automobilky Seat a auto je opět technicky spřízněno s elektromobily Volkswagenu. V tomto případě typu ID.3.

Zatím přesná data příchodu svých modelů neuvedly prémiové automobilky BMW a Mercedes-Benz. Mnichovská značka uvede velké SUV iX a Mercedes-Benz naopak menší sportovně-užitkový vůz EQB. “Elektromobilní” událostí roku se stane příjezd elektrické vlajkové lodi značky s třícípou hvězdou, Bude jí velký sedan EQS s dojezdem 770 kilometrů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 1. července 2022

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď