Ve Windsoru vstoupilo do manželství další vnouče Alžběty II.

foto Britská princezna Eugenie se v kapli svatého Jiří na hradě Windsoru vdala za svého dlouholetého přítele Jacka Brooksbanka.

Windsor (Británie) - Vnučka královny Alžběty II. princezna Eugenie se v kapli svatého Jiří na hradě Windsoru vdala za svého dlouholetého přítele Jacka Brooksbanka. V květnu se na stejném místě oženil Eugenin bratranec princ Harry, který si vzal americkou herečku Meghan Markleovou.

Fotogalerie

Britská Princezna Eugenie  na své svatbě. Otcem osmadvacetileté princezny Eugenie je princ Andrew, vévoda z Yorku a druhorozený syn britské královny Alžběty II., její matkou Andrewova bývalá manželka Sarah Fergusonová. Eugenie je devátou v pořadí nástupnictví na britský trůn a pracuje v jedné z londýnských uměleckých galerií. Její novomanžel je manažerem společnosti prodávající tequilu.

Britská princezna Eugenie se v kapli svatého Jiří na hradě Windsoru vdala za svého přítele Jacka Brooksbanka, na snímku polibek po obřadu. Svatebního obřadu v kapli svatého Jiří na hradě Windsoru se kromě panovnice a jejího manžela prince Philipa zúčastnili také další členové královské rodiny včetně princů Charlese, Williama a Harryho, který do manželství vstoupil na stejném místě v květnu.

Okamžiku, kdy si Eugenie a o čtyři roky starší Jack Brooksbank řekli své ano, přihlíželi například i herečky Liv Tylerová a Demi Mooreová, modelky Kate Mossová a Naomi Campbellová či zpěváci Robbie Williams a Ellie Gouldingová.

Herečka Demi Moore (vpravo) na svatbě britské princezny Eugenie. Hosté z řad dam i pánů si museli při příchodu na obřad držet klobouky kvůli značně větrnému počasí, které v Británii nyní panuje. V ulicích Windsoru se shromáždila řada fanoušků královské rodiny, podle agentury Reuters jich je ale výrazně méně než při květnové svatbě Harryho a Meghan. Svatbě jedné z královniných vnuček se dostává také menší pozornosti britských i světových médií, nicméně například televize Sky News obřad vysílala přímým přenosem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 19. září 2019

Očekáváme v 23:00 8°C

Celá předpověď