Powerwolf představili ve Vizovicích své nové studiové album

foto Ilustrační foto - Na snímku je kytarista Charles Greywolf ze skupiny Powerwolf na mezinárodním hudebním festivalu Masters of Rock.

Vizovice (Zlínsko) - Německo-rumunská skupina Powerwolf představila v noci na dnešek návštěvníkům Masters of Rock ve Vizovicích na Zlínsku své zbrusu nové album The Sacrament of Sin. Oficiálně by mělo vyjít až 20. července. České publikum bylo jedním z prvních na světě, které mohlo skladby ze sedmé studiové desky kapely slyšet naživo.

Z nového alba na festivalu zazněly písně Demons Are a Girl's Best Friend, Fire & Forgive, Incense and Iron. Největší ohlas však u fanoušků vyvolaly starší hity, jako například Army of the Night, Amen & Attack, Armata Strigoi nebo We Drink Your Blood. Powerwolf zaujali také novou scénou, které střídavě dominovala vyobrazení kostlivce v kápi, liduprázdné ulice ztrácející se v mlze a vlkodlaků spolu s rytíři. Téměř polovinu z 15 odehraných skladeb doprovázely působivé ohňové efekty.

Vystoupení sledovalo zcela zaplněné prostranství před hlavním festivalovým pódiem. Užil si ho i dvacetiletý Michal Šromota z Kroměříže. "Bylo to luxusní, prostě pravá metalová mše. Zítra asi nebudu moct mluvit," řekl ČTK Šromota.

Své nové album nepředstavili Powerwolf ve Vizovicích poprvé. Ke stejnému počinu si je kapela vybrala i v roce 2015, kdy vydala CD s názvem Blessed & Possessed oceněné ve čtvrtek přímo na pódiu zlatou deskou. Podle ředitele pořádající agentury Pragokoncert Jiřího Darona to svědčí o celosvětově velké oblibě festivalu.

Formace Powerwolf je známá svými náboženskými, vlkodlačími i upírskými tématy. V roce 2003 ji založili kytaristé Matthew a Charles Greywolfovi. Kromě obou bratrů jsou aktuálně jejími členy zpěvák Attila Dorn, klávesista Falk Maria Schlegel a bubeník Roel van Helden. Při koncertech všichni vystupují s nalíčenými obličeji a ve výrazných kostýmech.

Kapela, která si dokázala po celém světě získat širokou základnu fanoušků, se na festivalu ve Vizovicích představila už počtvrté. Patří k hlavním tahákům letošního Masters of Rock, který potrvá až do neděle.

Masters of Rock zahájila německá kapela Diolegacy

Letošní 16. ročník festivalu zahájila dnes v poledne německá kapela Diolegacy. Její repertoár tvoří sklady Ronnieho Jamese Dia, legendárního zesnulého metalového zpěváka, jehož jméno nese hlavní scéna vizovické hudební přehlídky. Dio, který zemřel před osmi lety, je známý zejména díky svému působení ve skupinách Black Sabbath a Rainbow.

Kapela Diolegacy vznikla v roce 2013, ve Vizovicích vystoupila poprvé. Její vůdčí postavou je všestranný muzikant skupiny Rage Marcos Rodriguez. Druhý dnešní koncert na hlavním pódiu obstarala moldavská nu metalová formace Infected Rain. "Všechno běží perfektně a na čas," řekl dnes ČTK po 13:30 ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron.

V areálu vizovické likérky, která je tradičním dějištěm festivalu, jsou nyní tisíce hudebních fanoušků. "První fanoušci začali přijíždět už v neděli," uvedl Daron. Hlavní nápor zažila stanová městečka v okolí areálu v úterý a hlavně ve středu. Stany postupně rostou na volných místech v kempech také dnes.

Podobně jako v předchozích letech se pořadatelům osvědčila možnost výměny vstupenek za identifikační náramky předem. Návštěvníkům byla služba k dispozici od úterý, díky tomu dnes u vstupů do areálu nevznikaly dlouhé fronty.

Zloději vykradli na festivalu Masters of Rock sedm stanů a auto

Zloději vykradli na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích na Zlínsku sedm stanů a osobní automobil. Škody jdou do desetitisíců korun. Policisté se v souvislosti s akcí, která začala dnes, zabývali také desítkou přestupků v dopravě, jeden řidič přijel bez řidičského oprávnění. ČTK to dnes řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ze stanů podle ní zmizely především mobilní telefony a peníze včetně peněženek. "Z jednoho stanu vzal zloděj pánské šortky, v nichž byl uložený klíč od vozidla, z něhož potom ukradl mobilní telefon, power banku a peníze. Nejhůř pochodil jednadvacetiletý muž ze severní Moravy, kterého lapka připravil o luxusní mobilní telefon a 5000 korun, které měl ve stanu, a celkově mu způsobil devatenáctitisícovou újmu," uvedla mluvčí.

Z vozidla zaparkovaného v centru Vizovic navíc zloděj sebral po rozbití předního okna peněženku včetně dokladů a platebních karet, mobilní telefon a příruční pokladnu. Osmatřicetiletého muže z Olomoucka tím připravil o více než 12.000 korun. "Díky všímavosti návštěvníků se v noci podařilo policistům zadržet muže, který by některé z nočních krádeží mohl mít na svědomí," uvedla Kozumplíková.

Policie od dnešního rána kontroluje na všech příjezdových cestách do Vizovic řidiče většiny vozidel. Zjišťuje, jestli v zavazadlových prostorech nepřevážejí věci, které by mohly pocházet z trestné činnosti a zda před usednutím za volant nepili alkohol, případně neužili drogy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je čtvrtek 20. června 2019

Očekáváme v 21:00 23°C

Celá předpověď