Ve věku 78 let zemřela zpěvačka Ronnie Spectorová

foto Zpěvačka Ronnie Spectorová (na snímku z 15. března 2010).

New York - Ve věku 78 let zemřela americká zpěvačka Ronnie Spectorová, interpretka hitů 60. let Be My Baby, Baby, I Love You či Walking in the Rain. O jejím skonu dnes informovala agentura AP s odvoláním na rodinu, podle níž měla frontmanka skupiny Ronettes rakovinu.

"Ronnie životem prošla s jiskrou v oku, energickým přístupem, šibalským smyslem pro humor a úsměvem na tváři. Byla plná lásky a vděčnosti," uvedla rodina umělkyně v prohlášení. Žádné další podrobnosti nebyly zveřejněny.

Díky atraktivnímu vzhledu, silným hlasům a také vlivem skladatelské a producentské pomoci Phila Spectora se uskupení Ronettes stalo jednou z nejvýznamnějších dívčích skupin, napsala agentura AP. V Británii Ronettes koncertovaly s Rolling Stones a spřátelily se s Beatles.

"Nebály jsme se být sexy. To byl náš trik," uvedla Spectorová, rozená Veronica Bennettová, ve svých pamětech. "Vtěsnaly jsme se do těch nejtěsnějších sukní, které jsme našly. Pak jsme vylezly na pódium a vyhrnuly si je, abychom ještě víc ukázaly nohy," rozvedla. "Čím hlasitěji nám tleskali, tím více řasenky jsme si příště nanesly," napsala dále. "Neměli jsme žádnou hitovou desku, která by upoutala pozornost, takže jsme musely zapůsobit svým stylem," popsala počátky skupiny v klubech.

V roce 1963 se kapela dostala na konkurz ke zmíněnému Philu Spectorovi, jehož si zpěvačka v roce 1968 vzala. Po podpisu smlouvy s Phillies Records téhož roku zpívaly jako doprovod jiných skupin. O rok později vydaly debutové album Presenting the Fabulous Ronettes Featuring Veronica. Pět z dvanácti písní se dostalo do americké hitparády Billboard.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je čtvrtek 27. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 4°C

Celá předpověď