Ve věku 78 let zemřela herečka a dabérka Jana Drbohlavová

foto Herečka Jana Drbohlavová (na snímku z 16. dubna 2003).

Praha - Ve věku 78 let zemřela divadelní a filmová herečka Jana Drbohlavová. Serveru Blesk.cz to potvrdil její bývalý manžel Ladislav Županič. Diváci si herečku asi nejvíce pamatují jako učitelku v komedii Dívka na koštěti. Věnovala se také dabingu, kde například propůjčila svůj hlas indiánské dívce Nšo-či v sérii o Vinnetouovi a později profesorce McGonagallové ve filmech o Harry Potterovi. Podle serveru Drbohlavová zemřela v noci z neděle na pondělí ve spánku v pražské Nemocnici pod Petřínem.

Fotogalerie

Drbohlavová se narodila 22. listopadu 1940 v Praze. Absolvovala DAMU a už za studií hostovala v Národním divadle. V roce 1963 nastoupila do Městských divadel pražských, kde se v průběhu několika desetiletí uplatnila v řadě různých žánrů, například ve hrách Hlava XXII, Malované na skle či Prolhaná Ketty.

V 60. až 80. letech hrála i ve filmech, televizních inscenacích a také v seriálech, například Hříšní lidé města pražského, Arabela a My všichni školou povinní. Namluvila i několik televizních večerníčků, třeba Vepříka a kůzle. Účinkovala často v rozhlase.

Její bratr Jaroslav Drbohlav, který byl také známým hercem, zemřel v pouhých 38 letech.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 2. července 2020

Očekáváme v 11:00 25°C

Celá předpověď