Ve věku 65 let zemřel herec Václav Glazar známý z Kameňáků

foto Ve věku 65 let zemřel 11. července 2018 herec Václav Glazar (druhý zleva na snímku z 26. března 2007 spolu s Hanou Křížkovou, Zdenou Studenkovou a Zdeňkem Troškou), který je známý především z komediální série Kameňák. Původní profesí byl televizní scenárista a dramaturg. Poslední měsíce trávil v Léčebně dlouhodobě nemocných v Kralupech nad Vltavou. O jeho úmrtí informoval server Blesk.cz.

Praha - Ve věku 65 let dnes zemřel herec Václav Glazar, který je známý především z komediální série Kameňák. Původní profesí byl televizní scenárista a dramaturg. Poslední měsíce trávil v Léčebně dlouhodobě nemocných v Kralupech nad Vltavou. O jeho úmrtí informoval server Blesk.cz.

Podle Česko-Slovenské filmové databáze hrál v sedmi filmech. Z toho pět jsou různá pokračování Kameňáku, jehož první tři díly natočil režisér Zdeněk Troška. Poprvé se Glazar před kamerou objevil v roce 2002 ve snímku Rok ďábla, zahrál si i v krátkometrážním filmu Skeletoni.

Pracoval také v České televizi v tvůrčí skupině Čestmíra Kopeckého. Byl rovněž spoluzakladatelem kabaretu Srdce a kámen, který kombinoval živý zpěv a tanec s travesti show.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 9:00 8°C

Celá předpověď