Ve Varšavě spadl autobus z nájezdu na most, přetrhl se v půli

foto Kloubový autobus MHD po pádu z nájezdu na most ve Varšavě (na snímku z 25. června 2020).

Varšava - Nejméně jednoho mrtvého a dvě desítky zraněných si dnes vyžádala nehoda autobusu městské dopravy ve Varšavě. Uvedla to polská média. Kloubový autobus s desítkami cestujících se na nájezdu k mostu přes řeku Vislu rozlomil: přední část spadla z nájezdu z asi pětimetrové výšky, zatímco zadní zůstala na mostě.

Fotogalerie

Na místě zasahují hasiči, záchranáři zřídili polní nemocnici, uvedla televize TVN 24 na svém webu. "Dvacítka lidí je zraněných, jeden člověk přišel o život," uvedla mluvčí varšavské radnice Karolina Galecká.

Hasiči podle serveru Onet.pl nejprve hovořili o dvou mrtvých, policie později upřesnila, že oběť je jedna. Stav některých raněných je podle rozhlasové stanice RMF 24 kritický. Zranění utrpělo přinejmenším jedno dítě, jakož i řidič autobusu.

Varšavský primátor Rafal Trzaskowski, který patří k favoritům nadcházejících prezidentských voleb, kvůli nehodě přerušil kampaň a vrací se do metropole. Jeho hlavní soupeř, stávající prezident Andrzej Duda apeloval na vládu, aby se postarala o pomoc všem, které havárie zasáhla.

Příčina nehody podle Onetu zatím není jasná: podle dopravního podniku bylo vozidlo technicky v pořádku a řídil je zkušený řidič.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 19:00 29°C

Celá předpověď