Ve třetím ročníku soutěže Czech DIGI@MED Award ocenila společnost Roche projekty Nepanikar.cz, Neurologický rehabilitační nástroj, Carebot a MOÚ MEDDI

foto

Fotogalerie

Praha 2. prosince 2021 (PROTEXT) - Již třetím rokem letos odborná porota vybírala nejlepší projekty, které přinášejí inovativní digitální a mobilní řešení ve zdravotnictví. V pražském Karolinu se 1. prosince 2021 uskutečnilo slavnostní předávání cen autorům vítězných projektů. Díky úspěchu v soutěži Czech DIGI@MED Award získali finanční prostředky od společnosti Roche na další vývoj a rozšíření.

Třináctičlenná porota složená z renomovaných odborníků z oblasti medicíny, farmacie, digitálních technologií, epidemiologie, obchodu a marketingu vyhodnotila nejlepší projekty zapojené do soutěže Czech DIGI@MED Award. V kategorii EXISTUJÍCÍ PROJEKT zvítězila aplikace Nepanikar.cz, jež pomáhá lidem při psychických potížích. První místo v kategorii NÁPAD/INOVACE/PROTOTYP získal Neurologický rehabilitační nástroj, který díky unikátnímu neurorehabilitačnímu systému umožňuje optimalizaci průběhu léčby na základě požadavků lékaře. Pořádající společnost Roche finančně podpoří každý z vítězných projektů částkou 100.000 Kč.

Odborná porota navrhla také dvě čestná uznání v kategorii EXISTUJÍCÍ PROJEKT pro projekty Carebot a MOÚ MEDDI. "Přestože se letos přihlásilo pouze 10 projektů, a oproti loňskému roku byla tedy účast slabší, jsou projekty velmi zajímavé a kvalitní," uvedl za organizátory Czech DIGI@MED Award Vladimir Finsterle. "Trendem jsou komunikační platformy, které šetří čas lékařům i pacientům, např. Masarykův onkologický ústav MEDDI. Skvělým počinem jsou také inovativní diagnostické přístupy (Carebot) a v neposlední řadě projekt podporující lidi s psychickým onemocněním v podobě mobilní aplikace Nepanikar.cz, která mě svým pojetím oslovila nejvíce," dodal Finsterle.

Cílem soutěže Czech DIGI@MED Award je poukázat na inovativní potenciál České republiky v oblasti digitalizace zdravotnictví, podpořit vizionáře, inovátory a start-up projekty a motivovat je k cílenému a smysluplnému vývoji. "Jsme hrdí na to, že již třetím rokem můžeme vítězné projekty podpořit nejen finančně, ale díky ocenění jim zajistit také publicitu a pozornost mezi odborníky i v rámci široké veřejnosti," doplnil David Skalický, ředitel centra Access ve společnosti Roche.

"V porotě zasedám opakovaně. Jsem především internistou a téměř 20 let jsem byl přednostou velké interní kliniky, ale po celý život jsem se zabýval také informatikou. Aktuálně jsem předsedou oborové rady doktorského studia biomedicínská informatika Univerzity Karlovy. Mám tedy k problematice blízko," uvedl prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc., MBA, předseda České lékařské společnosti JEP, proč se rozhodl usednout v porotě Czech DIGI@MED Award a podílet se na hodnocení projektů, které mají potenciál nabízet nová digitální a mobilní řešení ve zdravotnictví.

Oceněné projekty

VÍTĚZ V KATEGORII EXISTUJÍCÍ PROJEKT

Nepanikar.cz

Veronika Kamenská

Nepanikař je první česká aplikace, jež nabízí rychlou pomoc při nejčastějších psychických obtížích. Obsahuje 7 modulů – deprese, úzkost, sebepoškozování, myšlenky na sebevraždu, poruchy příjmu potravy, záznamy, online poradnu a databázi kontaktů. Veškeré uvedené informace vycházejí ze studií, analýz a obsah byl konzultován s odborníky. Aktuálně aplikace pomáhá přes 280 000 uživatelům a díky 9 překladům v 176 zemích světa.

VÍTĚZ V KATEGORII NÁPAD/INOVACE/PROTOTYP

Neurologický rehabilitační nástroj

Lukáš Peter

Obsahem řešení je výzkum a vývoj unikátního neurorehabilitačního systému skládajícího se z HW a SW části, který umožňuje optimalizaci průběhu léčby na základě požadavků lékaře při neurorehabilitaci kognitivních funkcí mozku. HW část slouží jako samotný neurorehabilitační nástroj, který následně prostřednictvím bezdrátového přenosu odesílá data do aplikace, která hodnotí a upravuje léčbu. Úprava léčby vždy podléhá schválení lékařem. Výhodou řešení je možnost neurorehabilitace také v domácích podmínkách.

ČESTNÉ UZNÁNÍ V KATEGORII EXISTUJÍCÍ PROJEKT

Carebot

Daniel Kvak

Carebot je doporučovací systém založený na umělé inteligenci, který výrazně navyšuje kvalitu diagnostiky z rentgenových snímků. Carebot dokáže během několika sekund a s 99% přesností upozornit lékaře na téměř jakékoliv nálezy na hrudníku, kterých by si při běžné lékařské praxi nemuseli všimnout. Carebot všechny nálezy nejen zobrazí, ale také je na snímku označí pomocí teplotních map. Systém šetří peníze zdravotnictví a čas lékařů. Co je však nejdůležitější, pomáhá zachraňovat životy.

ČESTNÉ UZNÁNÍ V KATEGORII EXISTUJÍCÍ PROJEKT

MOÚ MEDDI

Jiří Šedo

MOÚ MEDDI je aplikace určená pro pacienty Masarykova onkologického ústavu. Jedná se o bezpečnou šifrovanou komunikaci zdravotníků s pacienty pomocí textových zpráv, klasického hovoru nebo videohovoru. Zároveň aplikace umožňuje pomocí dotazníků monitorovat stav pacientů v domácím prostředí. Cílem je zvýšit kvalitu péče a zároveň šetřit čas pacientů i zdravotníků.

O společnosti Roche

Společnost Roche je celosvětovým průkopníkem v oblasti léčiv a diagnostiky a zaměřuje se na vědecké pokroky za účelem zlepšování lidských životů. Díky sloučení předností léčivých výrobků a diagnostických metod pod jednu střechu se společnost Roche stala vedoucím představitelem personalizované zdravotní péče, což je strategie, která má za cíl přizpůsobit správnou léčbu každému pacientovi tím nejlepším možným způsobem.

Roche je největší biotechnologická společnost na světě se skutečně specializovanými léčivými přípravky pro oblast onkologie, imunologie, infekčních onemocnění, oftalmologie a onemocnění centrálního nervového systému. Společnost Roche je také světovou jedničkou v in vitro diagnostice a tkáňové diagnostice nádorů a má významnou pozici v oblasti péče o pacienty s diabetem.

Společnost Roche, která byla založena v roce 1896, nadále hledá lepší způsoby prevence, diagnostiky a léčby nemocí a vytváření trvalého přínosu pro společnost. Spoluprací s klíčovými partnery společnost usiluje o zlepšení přístupu pacientů k inovacím v oblasti zdravotní péče. Více než třicet léků vyvinutých společností Roche je zařazeno na Modelový seznam hlavních léků Světové zdravotnické organizace, patří mezi ně život zachraňující antibiotika, antimalarika a protinádorové léky. Společnost Roche je již dvanáctým rokem po sobě uznávána za jednu z nejudržitelnějších společností ve farmaceutickém průmyslu podle Dow Jonesových indexů udržitelnosti (DJSI).

Společnost Roche se sídlem v Basileji ve Švýcarsku je aktivní ve více než 100 zemích a v roce 2020 zaměstnávala celosvětově více než 100 000 lidí. V roce 2020 společnost Roche investovala 12,2 miliardy švýcarských franků do výzkumu a vývoje a oznámila prodeje ve výši 58,3 miliardy švýcarských franků. Společnost Genentech ve Spojených státech je stoprocentně vlastněným členem společnosti skupiny Roche. Společnost Roche je majoritním podílníkem ve společnosti Chugai Pharmaceutical v Japonsku. Pro více informací prosím navštivte webovou stránku www.roche.com.

Všechny ochranné známky použité nebo uvedené v této tiskové zprávě jsou chráněny zákonem.

Kontakt pro média:

MUDr. Jiří Pešina

ředitel komunikace společnosti ROCHE s.r.o.

Sokolovská 685/136f

186 00 Praha 8

e-mail: jiri.pesina@roche.com

website:www.roche.cz

Vlaďka Svobodová

GUIDELINE DIGI & PR

e-mail: vladka.svobodova@guideline.cz

Další informace:

Czech DIGI@MED Award: www.digimedaward.cz

#digimedaward #roche

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je sobota 27. května 2023

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď