Po bouřkách jsou v Karlovarském kraji stále uzavřené silnice

foto Karlovarský kraj zasáhly 24. května silné bouřky. Přívalový déšť místy zatopil sklepy ale i silnice nižších tříd na Chebsku. Srážky neustávají. Na snímku couvá řidič osobního vozu, který vjel na uzavřenou zaplavenou silnici mezi Skalnou a Plesnou.

Karlovy Vary - Po čtvrtečních silných bouřkách byly ještě dnes v Karlovarském kraji stále uzavřeny některé zaplavené silnice na Chebsku. Během dne se podařilo zprůjezdnit téměř všechny uzavřené úseky. Zavřený ale zůstává ještě hraniční přechod ve Vojtanově a železniční trať na Luby, zjistila ČTK.

Silničáři během dne zprovoznili silnice v Povodí, křižovatku u Dolních Niv a u Velkého Luhu mezi Skalnou a Plesnou nebo zaplavený úsek v osadě Mlýnek. Také energetici obnovili dodávky elektřiny, které byly po čtvrteční bouřce přerušeny hlavně na Chebsku.

Karlovarští hasiči vyjížděli od čtvrtečního odpoledne ke 46 událostem. Kromě čerpání vody řešili také popadané stromy, které způsobily na řadě míst v kraji výpadky elektřiny. "Proud nešel ve večerních a nočních hodinách v Novém Kostele, Kopanině, Libavském Údolí, Lubech, Chlumu, Hájku, Březové, Kynšperku a Teplé. Podle informací z dispečinku energetiků byla dnes ráno dodávka proudu v obcích obnovena, kromě oblasti kolem Chebu," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Kromě zaplavených silnic odčerpávali hasiči vodu také ze zatopených sklepů. V jednom případě v Křižovatce na Chebsku byl rodinný dům kvůli přitékající vodě neobyvatelný, starosta obce tak pro jednoho jeho obyvatele zajistil náhradní ubytování.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 1:00 6°C

Celá předpověď