Ve stovce kin začala přehlídka TADY VARY, nahradila festival

foto V karlovarském hotelu Thermal byla 3. července 2020 zahájena přehlídka TADY VARY, která je částečnou náhradou za zrušený letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Karlovy Vary - Téměř ve stovce českých kin začala dnes filmová přehlídka TADY VARY, která je letos částečnou náhradou za zrušený Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, jehož 55 ročník pořadatelé kvůli koronavirové epidemii přeložila na rok 2021. Zahájení sledovali i diváci v karlovarském hotelu Thermal, který je jindy v této době srdcem filmového festivalu.

Diváky v Thermalu, stejně jako ve všech kinech zapojených do přehlídky pozdravil prezident festivalu Jiří Bartoška a Marek Eben, v Karlových Varech pak osobně umělecký ředitel filmového festivalu Karel Och. "Jsme strašně rádi, že se hotel Thermal přidal k tou velkému počtu kin a my nemůžeme chybět v Karlových Varech, protože hotel Thermal je s festivalem bytostně spjat," řekl Och a pozval diváky na další představení.

V předtočeném pozdravu natočeném v prázdném Velkém sále hotelu Thermal, prezident festivalu Jiří Bartoška a moderátor Marek Eben poděkovali zejména divákům a 'kinařům'. Jim pak symbolicky z plátna věnovali křišťálový globus, hlavní festivalovou cenu.

Přehlídka TADY VARY nabídne ode dneška do 11. července v 96 kinech po Česku 16 filmů, které vybralo programové oddělení karlovarského festivalu. Představení budou koncipována tak, aby se co nejvíc přiblížila festivalové atmosféře.

I v Thermalu si budou moci návštěvníci představení užít festivalovou atmosféru například tak, že kromě dneška se budou všechny filmy promítat na Velkém sále. K dispozici jsou zde i festivalové hrnečky, letos s logem přehlídky TADY VARY. Před hotelem jsou stejně jako při skutečném festivalu sochy festivalových křišťálových globů i červený koberec, na kterém se mohou návštěvníci města vyfotit.

Pořadatelé festivalu oznámili, že Karlovy Vary letos úplně o filmový festival nepřijdou. Od 18. do 21. listopadu se bude konat "54 1/2 Mezinárodní filmový festival (MFF) Karlovy Vary". Nesoutěžní přehlídka uvede 30 filmů, každý z nich dvakrát a promítat se bude v hotelu Thermal, Městském divadle Karlovy Vary, kině Čas a sále Grandhotelu Pupp.

Karlovarský filmový festival je významný nejen pro prezentaci a image města, ale důležitý je i ekonomicky. Ročně přinese na tržbách městu a okolí mezi 150 až 200 miliony korun. Na loňském ročníku festivalu se prodalo zhruba 140.000 vstupenek. Akreditovaných návštěvníků bylo 12.521, z toho 10.363 s festivalovými pasy, 395 filmových tvůrců, 1158 filmových profesionálů a 605 novinářů. Další tisíce lidí navštíví lázeňské město v době festivalu, aby si užili neopakovatelnou atmosféru.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 6. března 2021

Očekáváme v 5:00 -5°C

Celá předpověď