Ve španělské soutěži i EL jsme v dobré pozici, řekl Vaclík

foto Brankář FC Sevilly Tomáš Vaclík.

Madrid - Tomáš Vaclík se po dvou soutěžních zápasech, vynechaných kvůli zranění pravého kolena, vrátil do branky Sevilly. V sobotním 27. kole španělské fotbalové ligy remizoval andaluský celek na stadionu Atlética Madrid 2:2. Podle české reprezentační jedničky je Sevilla i přes kritiku fanoušků jak ve španělské soutěži, tak i v Evropské lize v dobré pozici.

Vaclíkův celek se v lize nachází na třetím místě a přes rumunskou Kluž postoupil do osmifinále Evropské ligy, kde ho čeká AS Řím. První zápas je na programu ve čtvrtek v Andalusii, odveta o týden později.

"V La Lize budeme vždy pod kritikou. Fanoušci, sportovní ředitel (Monchi) i my sami chceme víc. Kritika je součástí fotbalu. Jsme v klidu. Jsme v dobré pozici jak v lize, tak i v Evropské lize. Čeká nás ligové derby s Betisem. Musíme pracovat, být klidní a věřit si," řekl Vaclík v rozhovoru pro klubový web.

Bod ze španělské metropole bral. "Získali jsme bod na velmi těžkém hřišti. V aktuální sezoně tu zvítězila jenom Barcelona. Atlético má dobrý tým, bod je zasloužený," uvedl třicetiletý rodák z Ostravy.

Sevilla na Wanda Metropolitano vedla od 19. minuty zásluhou Luuka de Jonga, jenže "Los Colchoneros" otočili mezi 32. až 36. minutou stav. Nejprve se prosadil z penalty Álvaro Morata a poté skóroval Joao Félix, jehož střelu za Vaclíka srazil obránce Jules Koundé.

"Félix je nesmírně kvalitní, ale při gólu měl trochu kliku. Je před ním skvělá budoucnost a kariéra," prohlásil Vaclík o dvacetiletém portugalském talentu, jehož Atlético přivedlo loni v létě z Benficy Lisabon za 126 milionů eur (téměř 3,2 miliardy korun).

Před odchodem do šaten zařídil dělbu bodů rovněž z pokutového kopu Lucas Ocampos. Obě penalty byly nařízeny po konzultaci s videorozhodčím. "VAR je dobrá myšlenka, která dokáže hodně pomoci," konstatoval český mistr se Spartou a trojnásobný švýcarský šampion s Basilejí.