Ve sklepě domu v centru Trutnova se zřítil strop, hasiči evakuovali 45 lidí

foto Ve sklepě historického domu na Krakonošově náměstí v centru Trutnova se částečně zřítil strop, 2. února 2023.

Trutnov - Ve sklepě domu na Krakonošově náměstí v centru Trutnova se částečně zřítil strop. Hasiči z objektu dnes ráno evakuovali 45 lidí a povolali statika. Havárie způsobila únik plynu, který plynaři zastavili. Při havárii se nikdo nezranil. ČTK to řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. Příčinou zhroucení klenby byl podle hasičů zřejmě dlouhodobý únik vody.

Fotogalerie

Podle místostarosty Tomáše Eichlera (Piráti) se zřítila část stropní klenby ve sklepě historického domu v rohu náměstí. Objektu, který je znám jako bývalý hotel Grand, podle Eichlera zřícením nehrozí. Dům dál slouží k bydlení, v přízemí domu je vietnamské bistro.

"Monitorujeme budovu, během dne dočerpáme vodu, která stále přitéká ze sítě radiátorů v domě. Místo pak prohlédne znovu statik," uvedli před polednem hasiči na twitteru. Dům je nyní odpojen od plynu i elektřiny. Kvůli havárii byla pro auta uzavřena Havlíčkova ulice, která ústí do jižního rohu Krakonošova náměstí. Chodců se omezení netýká.

Většina evakuovaných našla ráno zázemí na městském úřadě. Část ubytovaných v domě podle Eichlera tvoří Ukrajinci ubytovaní prostřednictvím krajského uprchlického centra.

Pokud by musel být objekt částečně nebo celý dočasně uzavřen, je město podle Eichlera lidem připraveno pomoci se zajištěním náhradního ubytování. "Čekáme na finální slovo statika. Ale již máme vytipované místo náhradního ubytování, počítáme asi s 40 místy. Někteří si dokáží zařídit dočasné ubytování sami," řekl Eichler.

Hasiči ráno dostali hlášení, že na náměstí je cítit plyn. Při průzkumu následně zjistili únik u plynoměru v domě ve sklepě, kde se zřítil strop.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 6. června 2023

Očekáváme v 19:00 17°C

Celá předpověď