Ve Frýdlantu nad Ostravicí a na Příbramsku spadla malá letadla

foto U letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí spadlo 29. července při vzletu ultralehké letadlo. Byl v něm jen pilot, se zraněními byl transportován do nemocnice.

Frýdlant nad Ostravicí (Frýdecko-Místecko) - U letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku zřejmě při vzletu spadlo ultralehké letadlo. Byl v něm pouze pilot, muž ročníku 1955, který byl se zraněními transportován do nemocnice v Ostravě. Letadlo po nehodě vzplálo. ČTK to řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela uvedl, že k požáru letounu vyjely tři jednotky, požár hasiči uhasili za čtyři minuty. "Pilota seniorského věku vytáhl z hořícího stroje, a tím i zřejmě zachránil, svědek," uvedl Kůdela.

Policie se o nehodě dozvěděla okolo 10:30. Letoun havaroval na volném prostranství v blízkosti letiště ve frýdlantské části Lubno.

Malé letadlo dnes dopoledne spadlo také u Jablonné nedaleko Příbrami. Při neštěstí zahynul pilot, je zaklíněný v letadle, hasiči ho budou vyprošťovat, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Úmrtí pilota předběžně potvrdila také policie.

Oznámení o pádu letadla přijaly záchranné složky před 10:00. Podle dostupných informací spadlo letadlo do pole. Příčiny a okolnosti nehody jsou předmětem vyšetřování.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 21. září 2021

Očekáváme v 13:00 14°C

Celá předpověď