Ve Francii se v supermarketech prodávaly rostliny zakázaného konopí

foto Marihuana, konopí, pěstírna - ilustrační foto

Puy-de-Dome (Francie) - Stovky rostlin v květináčích s označením "konopí" se objevily v supermarketech a zahradnictvích ve středofrancouzském departementu Puy-de-Dome. S odvoláním na místní četnictvo o tom informoval deník Le Figaro. Prodej jakékoli rostliny s označením konopí je ve Francii zakázán.

Do prodeje se na sedmi místech v tomto departementu, který má více než 650.000 obyvatel, dostalo téměř 400 rostlin. Jakmile to četnictvo zjistilo, s pomocí armády všechny květináče s konopím zabavilo a většinu z nich zničilo. Část rostlin nyní prochází analýzou, aby se zjistilo, jestli obsahovaly aktivní látky THC a případně kolik.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že rostliny pocházely z Itálie, kde je nakoupil dodavatel, který je pak rozeslal svým obvyklým odběratelům. "Za celým případem s největší pravděpodobností stojí neznalost zákonů. Někteří lidé si myslí, že konopí už je legalizováno, přestože zůstává nebezpečnou drogou," sdělil agentuře AFP četník z jedné místní stanice, který si nepřál být jmenován.

"Je třeba připomenout, že obchod s jakýmkoli produktem získaným z konopí musí být v souladu s platnými předpisy a že prodej jakékoli rostliny označené jako konopí je ve Francii přísně zakázán," dodal.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je sobota 21. května 2022

Očekáváme v 9:00 20°C

Celá předpověď