Ve firmě Junker v Holicích jsou tři nakažení koronavirem

foto Ilustrační foto - Strojírenská společnost Erwin Junker Grinding Technology oficiálně otevřela 23. května v Holicích na Pardubicku polyfunkční objekt zahrnující prostory výroby, školicího střediska, ubytování a stravování.

Holice (Pardubicko) - Ve firmě Junker v Holicích na Pardubicku jsou tři nakažení koronavirem, dalších 98 lidí z výrobní haly, kde pracovali, muselo do karantény. Vedení celý podnik zavřelo. Informaci České televize potvrdila ČTK krajská hygienička Olga Hégrová.

Další lidé, kteří pracovali na jiných pozicích než ve výrobě, si vzali z nařízení managementu dovolenou, je jich kolem 170. Hégrová uvedla, že 98 osob z výroby projde testováním. Hejtman Martin Netolický (ČSSD) na facebooku uvedl, že počátkem příštího týdne jim armádní odběrové týmy provedou testy.

"V rámci epidemiologické šetření byly zjištěny tři případy mající vztah k firmě Junker, jeden pracovník byl kontaktem s osobami v případu, který řešíme na Chrudimsku, kde byla rodinná oslava," uvedla Hégrová.

Hygienici o víkendu potvrdili osm nakažených, kteří byli na začátku června na rodinné oslavě na Chrudimsku.

Firma Junker vyrábí brousicí stroje a je součástí německého koncernu, který založil Erwin Junker. V 90. letech podnikatel privatizoval tři podniky včetně BSH Holice.

Od začátku epidemie hygienici potvrdili v kraji 313 nákaz, od středy stoupl počet případů o pět. Z nemoci covid-19 se vyléčilo 274 a osm lidí v souvislosti s koronavirem zemřelo.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 6. srpna 2020

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď