Ve dvou mnichovských supermarketech se objevily nápoje s jedem

foto Supermarket, interiér, obchodní dům - ilustrační foto.

Mnichov - Ve dvou mnichovských supermarketech se v březnu a dubnu objevily nápoje se smrtícím jedem. Informovala o tom dnes agentura DPA, podle níž si případy vyžádaly tři přiotrávené zákazníky, kteří ale naštěstí vypili jen menší množství nápoje. V případě větší konzumace jim hrozila smrt. Policie případy vyšetřuje jako pokusy o vraždu.

Bavorští strážci zákona celkem zaznamenali čtyři lahve, v nichž kromě běžného nápoje bylo i rozpouštědlo. Tři z nich se prodaly, čtvrtá byla objevena ještě předtím. Dvojice žen ve věku 34 a 42 let po konzumaci otráveného nápoje skončila v péči lékařů s problémy s krevním oběhem, motáním hlavy a nevolností. Na stejné obtíže si stěžoval i 48letý muž, který otrávené pití také ochutnal.

Jaké je pozadí případu, zatím policie neví. Nemá informace o tom, že by se někdo v souvislosti s otrávenými nápoji snažil dané supermarkety vydírat. Občany varovala, aby nepili z lahví, u nichž je poškozen bezpečnostní uzávěr. Dbát mají také na to, jestli nápoje podivně nepáchnou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je neděle 5. července 2020

Očekáváme v 15:00 27°C

Celá předpověď