Ve Cvikově se již vyrábí také elektromobil značky Cupra

foto Elektromobily Cupra v závodě ve Cvikově.

Výrobní závod Volkswagenu ve Cvikově, který byl původně určený pro produkci Trabantů, již začal produkovat pátý typ elektromobilu. Stala se jím Cupra e-Born.

Stejně jako již vyráběné vozy Volkswagen ID.3, ID.4, Audi Q4 e-tron a Audi Q4 Sportback e-tron, je také el-Born postaven na základě platformy MEB. Totéž platí o dalším připravovaném modelu pro Cvikov, kterým se stane Volkswagen ID.5.

Továrna tak postupně spěje k naplnění roční výrobní kapacity 330 000 vozů ročně, což z ní činí největší závod na elektromobily v Evropě.

Oficiální objednávky na model Cupra el-Born budou moci dealeři přijímat až na začátku listopadu, nicméně už nyní evidují obchodníci mnoho vážných zájemců. Týká se to také, jak uvedl šéf tuzemského zastoupení značek Seat a Cupra Aleš Novák, českých zákazníků.

Ještě předtím, v posledním říjnovém týdnu, bude mít redaktor portálu Autonaelektřinu.cz vůz vyzkoušet během mezinárodní novinářské prezentace v Barceloně. O dojmy se samozřejmě neprodleně podělí.

Cupra tak z hlediska elektromobilty o několik let předběhne svoji mateřskou automobilku Seat. “Prvním elektromobilem s logem Seatu bude skutečně až malý městský vůz, který se bude vyrábět v Martorellu u Barcelony,” potvrdil Novák. Ten, společně s obdobnými vozy značek Volkswagen a Škoda, začne z výrobbních linek sjíždět až v roce 2025.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 19:00 10°C

Celá předpověď