Ve čtvrtek začíná v Praze e-salon. K vidění i unikátní kombík MG

foto Ilustrační foto -

Také čistě elektrický vůz MG 5 se zatím v této kategorii vozů netradiční karosérií kombi představí na pražském e-Salonu od čtvrtka do neděle čínská značka MG.

Označení tohoto modelu je MG5. V karosérii dlouhé 460 centimetrů se ukrývá zavazadlový prostor s objemem 479 litrů. Dojezd varianty s větší ze dvou nabízených kapacit baterie by měl být kolem čtyř stovek kilometrů.

Kromě tohoto vozu tato automobilka s britskou minulostí ukáže ještě elektrickou variantu malého rodinného sportovně-užitkového vozu ZS. Ten se již několik měsíců v Česku prodává s benzinovým agregátem pod kapotou.

Velkou expozici budou mít na autosalonu značky koncernu Volkswagen. Jak divize osobních, tak i užitkových vozů zde představí své vozy řady ID, přičemž největší novinkou z nich je ID.Buzz. Kromě toho se návštěvníkům ukáže studie ID. Space Vizzion, což je předobraz elektrického ekvivalentu modelu Passat s karosérií kombi. Ještě před ním však přijde na trh podobně velký sedan.

Škoda veřejně představí svoji vizi chystaného sedmimístného velkého vozu. Auto má zatím název Vision 7S.

Na stánku Hyundai se v premiéře ukáže sedan Ioniq 6, Kia zase představí výkonnou sportovní verzi vozu EV6, která do názvu přidává písmena GT.

Pozornosti návštěvníků by neměla ujít ani předpremiéra vozu Citroën ë-C4 X. Jde o auto, které má některé prvky z SUV, jiné zase z fastbacku. Délka činí 460 centimetrů a dojezd na jedno nabití 360 kilometrů.

E-salon sice začíná ve čtvrtek, ale tento den je vstup vyhrazen pouze pro pozvané odborníky. Veřejnost se může přijít podívat od pátku do neděle, přičemž vstupenka pořízená na místě stojí 200 Kč. Otevřeno je od 10 do 17 hodin. V neděli se brány výstaviště uzavřou o hodinu dříve. 

 Autonaelektřinu.cz

  

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 19:00 20°C

Celá předpověď