Ve čtvrtek v 83 letech zemřela kostýmní výtvarnice Irena Greifová

foto Výstava originálních kostýmů z filmů režiséra Zdeňka Podskalského v Dubí na Teplicku. Na snímku z 8. listopadu 2017 je fotografie režiséra Zdeňka Podskalského (vpravo) s hercem Karlem Högerem z natáčení filmu Noc na Karlštejně.

Praha - Ve čtvrtek zemřela kostýmní výtvarnice Irena Greifová. Bylo jí 83 let. ČTK to dnes sdělila její rodina. Irena Greifová připravila kostýmy pro desítky filmů a seriálů včetně například Noci na Karlštejně. Byla manželkou herce a zpěváka Josefa Laufera.

Greifová se narodila v dubnu 1939. Od konce 60. let navrhla kostýmy pro řadu filmů, seriálů, divadelních her nebo muzikálů. Podle webu Česko-slovenské filmové databáze se podílela například na filmech Petrolejové lampy, Morgiana, Noc na Karlštejně,Tajemství hradu v Karpatech, Tři veteráni nebo Deváté srdce. Věnovala se i divadlu, kostýmy navrhovala například pro Činoherní divadlo v Ústí nad Labem, pražské Národní divadlo, Hudební divadlo Karlín a další.

V roce 1969 se vdala za Josefa Laufera. Posledních několik let bojovala s vážnými zdravotními potížemi. Třetím rokem je ve vážném zdravotním stavu i Laufer.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď