Ve čtvrtek bude v ČR opět hodně větrno, polevit by měl vítr v pátek ráno

foto Ilustrační foto - Silný nárazový vítr komplikoval 19. února 2022 na Vysočině kvůli značnému množství vyvrácených nebo zlomených stromů dopravu. Na snímku je strom ohnutý při silném poryvu větru nedaleko Třeště na Jihlavsku.

Praha - Česko zasáhne ve čtvrtek opět silný vítr, který bude v poryvech dosahovat rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině, místy i vyšší. V pátek ráno by měl vítr polevit, informoval dnes Český hydrometeorologický ústav. Jeho upozornění na silný vítr platí pro všechny kraje do pátečních 6:00.

"Očekává se silný jihozápadní až západní vítr s nárazy kolem 70 km/h, při přechodu studené fronty i vyšší," uvedli meteorologové. Naposledy před obdobně silným větrem varovali na počátku týdne. Nejsilnější nárazy větru zaznamenali v pondělí na Sněžce, kde vítr foukal rychlostí 128 km v hodině. V nižších a středních polohách byly nejsilnější nárazy větru v Kocelovicích na Strakonicku, a to 72 kilometrů v hodině, a jen o něco menší rychlost měl vítr v Praze Ruzyni a Karlově. V úterý vítr zeslábl.

Ve čtvrtek dopoledne opět zesílí nejdříve v západní polovině ČR, odpoledne začne foukat také v Pardubickém kraji, na Vysočině a v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. V Jihomoravském a Zlínském kraji bude větrno od čtvrtečního večera.

Vítr může podle meteorologů poškodit stromy a lesy, možné jsou i menší škody na budovách. Lidé by proto měli zajistit okna a dveře a zabezpečit volně uložené předměty a skleníky a měli by být opatrní při pohybu venku a řízení aut. Na horách by měli omezit túry a nechodit na hřebeny.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 7. února 2023

Očekáváme v 9:00 -4°C

Celá předpověď