Na následky zranění při dnešní dopravní nehodě u Liberce zemřeli dva lidé

foto Vážná nehoda dvou osobních aut a jednoho nákladního zkomplikovala ráno 19. října 2022 dopravu na I/35 před Libercem ve směru od Chrastavy. 

Liberec - Na následky zranění při čelním střetu dvou osobních aut u Liberce zemřeli dnes po převozu do nemocnice dva lidé. Dvaasedmdesátiletý řidič vozu značky Dacia a dvaašedesátiletá řidička nissanu. Nehoda dvou osobních aut a jednoho nákladního se stala dnes ráno na I/35 před Libercem ve směru od Chrastavy nedaleko odbočky na Stráž nad Nisou. Řidič dacie zatím z neznámých příčin jel v protisměru na čtyřproudé silnici a čelně se střetl s protijedoucím nissanem, který v tu chvíli předjížděl nákladní vůz. Řidič i řidička ve voze cestovali sami, řekla ČTK regionální mluvčí policie Ivana Baláková.

Muže i ženu v kritickém stavu záchranáři převezli na liberecké traumacentrum. "Po převozu do nemocnice na následky zranění zemřeli," dodala Baláková.

Nehoda se stala kolem 6:30 na silnici s dvěma jízdními pruhy pro každý směr, kde protijedoucí auta jsou od sebe oddělená středovým pásem se zeleni. Řidič dacie jel ve směru od Liberce v pruhu, který je určený pro auta jedoucí opačným směrem. "My nevíme, kde do protisměru najel a proč. V tu dobu jela od Stráže nad Nisou ve správném pruhu řidička nissanu, která předjížděla kamion. Když vyjela z pravého do levého pruhu, tak se střetla s dacii. Náraz poté odhodil nissan na kamion," řekla Baláková. Okolnosti nehody policisté dál vyšetřují.

Vyšetřování nehody komplikovalo ráno několik hodin provoz na příjezdu do Liberce. Ve směru od Chrastavy stála dlouhá kolona.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 7. února 2023

Očekáváme v 21:00 -5°C

Celá předpověď