Varhaník se stal viceprezidentem evropské atletické asociace

foto Nový viceprezident evropské atletické asociace Libor Varhaník na tiskové konferenci po volbách do evropských atletických orgánů v rámci kongresu evropské atletické asociace (EA), která se uskutečnila 13. dubna 2019 v Praze.

Praha - Předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník byl dnes na kongresu v Praze zvolen viceprezidentem evropské atletické asociace (EA). Navázal tak na Karla Pilného, který byl místopředsedou EA v letech 2011 až 2015. Jako předseda Evropské atletiky bude pokračovat Nor Svein Arne Hansen, který byl jediným kandidátem na tuto funkci. Vykonává ji od roku 2015.

Fotogalerie

Třiapadesátiletý Varhaník zastává různé funkce v evropské asociaci od roku 1995. V posledních čtyřech letech byl členem Rady a výkonného výboru. Nyní se posunul do nejužšího vedení. "Jsem potěšen, že mně členské země evropské atletiky posunuly do této pozice. Beru to tak, že je to ocenění České atletiky, ocenění toho, co se nám tady daří v atletice dělat, a věřím, že se nám bude dařit i nadále," řekl Varhaník.

Tisková konference po volbách do evropských atletických orgánů v rámci kongresu evropské atletické asociace (EA) se uskutečnila 13. dubna 2019 v Praze. Na snímku jsou (zleva) prezident evropské atletické asociace Svein Arne Hansen, prezident IAAF Sebastian Coe a nový viceprezident evropské atletické asociace Libor Varhaník. Chce se zaměřit hlavně na posílení vlivu evropské atletiky a na spolupráci se světovými federacemi a asociacemi. Před volbami také deklaroval, že chce přispět k rozvoji mistrovství Evropy a podporovat základní pohybové návyky u dětí. "Myslím si, že ta evoluce každého ze sportů je nutná, tak aby se přibližoval potřebám současnosti," uvedl nově zvolený viceprezident EA.

Ve volbě uspěl mezi šesti muži, kteří se ucházeli o dvě místopředsednická místa. Získal 29 hlasů, dalším viceprezidentem byl zvolen Dobromir Karamarinov z Bulharska (45 hlasů). Třetí místo muselo podle nových regulí připadnout ženě a obsadila ho Britka Cherry Alexandrová (50).

Zvolena byla také nová Rada EA, kterou vedle nejužšího vedení tvoří také 13 řadových členů. Včetně Alexandrové se do ní prosadilo pět žen, mezi nimi i slovenská kandidátka Anna Kirnová, bývalá generální sekretářka národního svazu.

Volby byly nejvýznamnější součástí programu kongresu, který v pražském hotelu Hilton začal v pátek. V neděli se v Praze uskuteční první jednání nového vedení evropské asociace.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pátek 28. února 2020

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď