Vánoční štóla

foto Vánoční štóla

Chystáte se k vánočnímu pečení? Oprašujete knihy s letitými prověřenými recepty? Nebo byste letos raději zkusili něco jiného? Co třeba pravou vánoční štolu. Nejenže překvapíte rodinu novinkou, ale ještě ušetříte před Štědrým dnem drahocenný čas. Na rozdíl od naší klasické vánočky se totiž štóla peče několik týdnů dopředu. Pravá štóla totiž potřebuje k rozvinutí chutí a vůní dostatek času.

Co je vlastně štóla? V podstatě jde o obdobu naší klasické vánočky, a to i co se lidových tradic týče. Je však plná koření, kandovaného ovoce, ořechů, mandlí a rozinek. Na povrchu je politá máslem a posypaná silnou vrstvou moučkového (hroznového) cukru. Má tedy oproti naší vánočce velmi sladkou chuť a velmi intenzivní vůni. Je výrazně trvanlivější než vánočka, takže se nebudete muset bát, že ztvrdne dřív, než se stačí sníst. Není spletena z copů, její tvar má přestavovat malého Ježíška zabaleného v plenkách.

Podle tradice se nesmí štóla nakrojit dříve než o Štědrém večeru po bohoslužbě, aby ochránila dům od nemoci a neřestí.

Štóly se pod různými přízvisky pečou po celém Německu a Rakousku. Můžete tak ochutnat pravou, vánoční, cukrářskou, kynutou, tvarohovou, marcipánovou, apod. Jsou klasickým produktem všech vánočních trhů.

Podle historických pramenů však byla první štóla upečena v Drážďanech. Takže za tu opravdu nejpravější a nejlepší je považovaná štóla drážďanská.

Drážďanská štóla "Dresdener Stollen" je od roku 1997 chráněnou registrovanou známkou. Takto označené štóly musí být upečeny v Drážďanech či okolí. Nejsnáze je pořídíte přímo na nejstarším německém vánočním trhu "Dresdener Strizelmarkt" přímo v Drážďanech. Tyto štóly jsou výtečné, přímo božské. Jejich cena je ovšem přímo úměrná kvalitě - tedy velmi vysoká.

Každoročně se také druhou adventní neděli v Drážďanech koná festival štól.

Pokud ale návštěvu vánočních trhů letos neplánuje, zkuste si štólu upéct sami. Právě teď je nejlepší čas. Po upečení nechte štólu dokonale vychladnout a zabalte ji do alobalu či potravinářské folie. Pak uložte na bezpečném místě (pozor na mlsouny) a nechte odpočívat až do Vánoc. A až budou všichni kolem válčit s pletenci vánoček, můžete si v klidu dopřát hrnek svařeného vína. Přeji hodně zdaru při pečení a na Vánoce dobrou chuť!

Pravá vánoční štóla

Suroviny: 500 g polohrubé mouky, 40 g droždí, 50 g moučkového cukru, 1/2 čajové lžičky soli, 1 dl vlažné smetany, 40 ml rumu, 125 g másla, 2 žloutky, 125 g rozinek, 125 g kandovaného ovoce (nebo sušeného), 50g citronátu, 150 g posekaných mandlí (může být směs mandlí a ořechů), strouhaná kůra z 1/2 bio citronu, 1/2 vanilkového lusku,

koření - vždy na špičku nože - skořice, mletý muškátový květ, mletý kardamon (lze nahradit muškátovým oříškem)

Na potření upečené štóly: 75 g másla, 100 g moučkového cukru

Příprava: Do mísy dáme mouku a do středu vytlačíme důlek. Tam rozdrobíme droždí, zalijeme trochou vlažné smetany a přidáme špetku cukru. Necháme vzejít kvásek. Zbytek smetany smícháme se žloutky, rumem, kořením (z vanilky vybereme jen střed - zrníčka, zbytek upotřebíme později), solí, cukrem, nastrouhanou kůrou a rozpuštěným vlažným tukem. Vše spojíme a vypracujeme pevné těsto - rukama nebo v robotu. Necháme cca 1 hodinu kynout. Přidáme ostatní přísady - mandle, ovoce, rozinky a rukama vpracujeme do těsta. Necháme znovu kynout cca 1 hodinu. Z vykynutého těsta vyválíme obdélník, který přeložíme do středu tak, že na jednou stranu přeložíme třetinu těsta na stranou druhou zbývající dvě třetiny. Uprostřed by měl vzniknou žlábek. Přeložíme na plech vyložený papírem na pečení necháme ještě asi 20 - 30 minut kynout. Dáme do vyhřáté trouby a pečeme při 175 - 200 °C asi 50 - 60 minut. Záleží na typu trouby. Začne-li štóla příliš hnědnout a uprostřed, po vpíchnutí špejlí není hotová, přikryjeme ji alobalem. Pokud je špejle suchá, máme upečeno. Štólu přendáme na mřížku a seškrábeme připálené rozinky (jsou hořké). Pak celou štólu potřeme rozpuštěným máslem a posypeme bohatě moučkovým cukrem. Necháme dokonale vychladit a zabalíme.

TIP: Zbylý vanilkový lusk osušíme a vložíme spolu s cukrem na posypání do mixéru (nožový díl či drtič bylinek) a promixujeme. Sypeme přes sítko.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je neděle 25. září 2022

Očekáváme v 21:00 10°C

Celá předpověď