Vánoční beránek je tu pro všechny děti bez dárku

foto

Praha 7. října 2021 (PROTEXT) - Začátkem září 2021 vznikl v Českých Budějovicích Nadační fond Gratia. Jeho posláním je pomoc rodičům samoživitelům a rodinám s malými dětmi, kteří se přechodně ocitli v nouzi, ačkoli doposud jejich život probíhal vcelku standardně.

První velkou akcí, kterou NF Gratia připravuje, je Vánoční beránek. Projekt přinese radost pod stromeček dětem, jejichž rodiče si to nemohou dovolit.

"V souvislosti s koronakrizí řada rodin přišla o živobytí a nemohou si dovolit připravit svým dětem Vánoce, na jaké byly zvyklé. Se stejným problémem se potýkají i rodiny samoživitelů. Pokud je nákup vysněného dárku za hranou jejich finančních možností, rádi jim pomůžeme,“ přibližuje myšlenku Vánočního beránka ředitelka nadačního fondu Gratia Barbora Geny. "Inspirovali jsme se projektem Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, který plní přání babičkám a dědečkům v domovech seniorů. My chceme dělat radost dětem, a tím alespoň trochu ulevit od starostí jejich rodičům.“ A proč právě Vánoční beránek? „Každý zná koledu Jak jsi krásné neviňátko se slovy: Já ti nesu veselého, beránka ze stáda svého, s ním si můžeš hráti, libě žertovati. Vánoční beránek tedy symbolizuje dar pro děti,“ doplňuje Barbora Geny.

V úterý 5. října spustil NF Gratia webové stránky www.vanocniberanek.cz, kde rodiče mohou registrovat svoje děti. Na této webové stránce bude zveřejněna databáze dětských přání, kterou bude nadační fond průběžně doplňovat. 20. října pak zpřístupní databázi dárcům.

"Každý, kdo bude chtít pomoci, si vybere konkrétní dítě a splní mu přání. Dárce pak odešle peníze na účet Nadačního fondu Gratia a o ostatní už se postaráme. Objednáme vybraný dárek a pošleme ho rodičům. Všechny peníze použijeme ze 100 % ve prospěch dětí,“ ujišťuje ředitelka Nadačního fondu Gratia.

Podmínkami akce je věk dítěte do 14 let a doložení, že se rodič nachází v tísnivé životní situaci. Rodiče by měli zároveň souhlasit s tím, že na webových stránkách nadačního fondu bude zveřejněna fotka a křestní jméno dítěte a také krátký příběh, proč si dítě přeje právě tento dárek a z jakého důvodu mu ho Ježíšek nemůže přinést.

Celá akce potrvá do 20. listopadu, kdy databázi Gratia uzavře.

Nadační fond Gratia vznikl pod záštitou skupiny VŠEOBECNÝ LÉKAŘ, ryze české rodinné zdravotnické společnosti, která poskytuje služby ambulantní péče praktického lékaře na území celé České republiky. Společnost založili manželé prim. MUDr. Olga Janovská a Ing. Tomáš Janovský, kteří jsou i zakladateli Nadačního fondu Gratia.

NF Gratia je tu proto, aby rodičům samoživitelům či rodičům, kteří se ocitli v náhlé hmotné nouzi, poskytl finanční, materiální, konzultační a odbornou právní pomoc a podpořil jejich restart do dalšího úspěšného a naplněného života. V neposlední řadě se také zabývá pomocí s rozběhnutím vlastního podnikání rodičů na mateřské, protože právě pravidelný přivýdělek může samoživitele z bludného kruhu vyvést.

Kontakt:

MgA. Barbora Geny

ředitelka NF Gratia

E-mail: barbora.geny@nadacnifondgratia.cz

www.nadacnifondgratia.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď