Vandalové poničili část výstavy o Miladě Horákové

foto V noci na 10. srpna 2020 někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50. let v pražském parku Kampa.

Praha - V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50. let v pražském parku Kampa. Případem se zabývají policisté. Vandalové se podle nich mohli dopustit trestného činu poškození cizí věci, za který v případě odsouzení hrozí až roční vězení. Na twitteru o tom informovali policie a Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových - Museum Kampa.

Fotogalerie

"Odsuzuji tento šílený vandalský čin. Ukazuje se bohužel, že některým lidem není nic svaté. Takto zostudit památku obětí komunistické totality je pro mě naprosto nepochopitelné," uvedl Pospíšil. Policejní mluvčí Hana Křížová ČTK řekla, že byly zničeny čtyři tabule. Muzeum podle ní předběžně vyčíslilo škodu na 10.000 až 20.000 korun.

Policie zatím podle Křížové nikoho nezdržela. Policisté věc prověřili na místě a nyní budou studovat kamerové systémy a hledat svědky.

Výstava, která připomíná život političky Milady Horákové a zinscenovaný proces s ní i dalšími odsouzenými, byla na Kampě slavnostně zahájena 27. června. Na deseti panelech jsou dobové fotografie i historické dokumenty o rehabilitaci političky z roku 1989. Horáková byla oběšena před 70 lety, 27. června 1950. Byla jedinou ženou, kterou komunistická justice nechala z politických důvodů popravit.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 28. února 2021

Očekáváme v 7:00 0°C

Celá předpověď