Valverde očekává od Slavie stejný výkon jako v zápase v Edenu

foto Ilustrační foto - Trenér Barcelony Ernesto Valverde (na snímku z 22. října 2019).

Barcelona - Trenér fotbalistů Barcelony Ernesto Valverde předpokládá, že Slavia bude hrát v úterním utkání Ligy mistrů na Camp Nou stejně jako v úvodním vzájemném duelu před 14 dny v Edenu, kde Katalánci zvítězili po boji 2:1. Od svých svěřenců očekává reakci na sobotní ligovou porážku 1:3 na hřišti Levante a výrazně zlepšený výkon.

"Očekávám zápas podobný tomu úvodnímu v Edenu a také tomu, který Slavia odehrála na začátku skupiny v Miláně proti Interu. Oni si drží svou herní tvář, v české lize i v Lize mistrů. Očekáváme stejně fyzicky náročný zápas a soupeře, který se bude snažit tlačit dopředu," uvedl Valverde na tiskové konferenci.

Jeho svěřenci v sobotu nečekaně prohráli ve španělské lize s Levante a utrpěli první soutěžní porážku po sedmi výhrách za sebou. "Samozřejmě když prohrajete, je větší tlak. Zvlášť v takovém klubu, jako je Barcelona. Myslím, že je to v pořádku, protože vás to nutí reagovat. Nehráli jsme zkrátka dobře a musíme se zlepšit," podotkl Valverde.

"Myslím, že doma hrajeme lépe než venku, tam je to vždy složitější. Zápas s Levante už je za námi, tohle je šance napravit ty chyby. Každý hráč moc dobře ví, co musí zlepšit. Hlavně celkový výkon musí být mnohem lepší," dodal obránce Nélson Semedo.

V Lize mistrů vede Barcelona skupinu a v případě úterního vítězství se hodně přiblíží postupu. "Očekáváme stejně složitý zápas jako v Praze. Pro nás je strašně důležité, abychom vyhráli, tím bychom si skoro zajistili účast v další fázi. Hrajeme doma, věřím, že budeme dominovat a získáme tři body," uvedl Semedo.

Barcelonští nijak neřeší trvající protesty a demonstrace ve městě proti uvěznění tamních politiků za neústavní referendum o nezávislosti Katalánska z roku 2017. "Není to nic nového a nijak nás to neovlivňuje. Reprezentujeme v podstatě mezinárodní klub. Snažíme se hrát dobře a dosahovat výsledků, které udělají lidem radost," řekl Valverde.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 24. září 2020

Očekáváme v 23:00 17°C

Celá předpověď