Vaclík pustil dva góly, Messi vstřelil 400. branku v lize

foto Ilustrační foto - Brankář Sevilly Tomáš Vaclík.

Madrid - Barcelona v 19. kole španělské ligy porazila fotbalisty Eibaru 3:0 a upevnila si první místo v tabulce. Lionel Messi vstřelil jako první hráč 400. gól v La Lize. Dvěma brankami a jednou přihrávkou se blýskl v zápase také uruguayský útočník Luis Suárez.

Fotbalisté Sevilly s Tomášem Vaclíkem v brance podlehli Bilbau 0:2. Dvěma góly rozhodl utkání domácí útočník Iňaki Williams. Baskický celek oplatil Seville porážku 1:3 z čtvrtečního pohárového zápasu.

Fotbalisté Realu zvítězili na hřišti Betisu Sevilla 2:1 a v tabulce jim patří opět čtvrtá příčka. Vítězný gól vstřelil v závěru střídající Dani Ceballos. Dvaadvacetiletý záložník střídal v 74. minutě a těsně před koncem rozhodl o výhře "Bílého baletu" střelou z přímého kopu.

Francouzský útočník Antoine Griezmann zajistil gólem z penalty výhru Atlética nad Levante 1:0. Madridský celek si upevnil druhé místo a prodloužil neporazitelnost před vlastními fanoušky na deset zápasů. Spolu s Alavésem jsou jedinými týmy, které ještě v La Lize neprohrály na vlastním stadionu.

Ústředními postavami barcelonského duelu byli Suárez s Messim, kteří se postarali o všechny branky. Uruguayský útočník má na kontě 14 ligových zásahů, jeho argentinský spoluhráč jich stihl už 17, k tomu deset gólových asistencí a je tak nejproduktivnějším hráčem ligy.

Barcelona si spravila chuť po čtvrteční pohárové porážce od Levante 1:2. Výhra nad Eibarem byla jejím šestým vítězstvím v řadě. V čele tabulky má před druhým Atléticem pětibodový náskok. Eibar prohrál po čtyřech remízách za sebou a v tabulce mu patří až 16. příčka s odstupem tří bodů od sestupových pozic.

Vaclík, který se vypracoval mezi sevillské opory, čtvrteční pohárový duel vynechal, ale v lize se do branky vrátil. V Bilbau ho dvakrát překonal čtyřiadvacetiletý Williams. Rychlonohý španělský útočník nejprve skóroval v 23. minutě po rychlé zasekávačce a ráně do pravého rohu.

Při druhém gólu český brankář proti Williamsovi vyběhl, ten mu ale na hranici vápna udělal kličku a zakončil do prázdné brány. Španělský forvard se trefil ve druhém zápase za sebou, na kontě má sedm ligových gólů.

Sevilla se i po porážce drží na třetí příčce, předtím naposledy v lize prohrála v říjnu s Barcelonou. Bilbao se díky výhře posunulo nad sestupové příčky. Z posledních pěti ligových duelů vytěžil baskický tým osm bodů.

Atlético vstoupilo do zápasu proti Levante lépe a už po deseti minutách se radoval z gólu Koke, jeho branku ale sudí kvůli faulu neuznal. Jedinou trefu tak obstaral až nejlepší střelec Atlética Griezmann, který proměnil v 57. minutě penaltu a devátým gólem v sezoně zařídil osmé domácí vítězství.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo:

Vallecano - Vigo 4:2 (4., 38. a 76. De Tomás, 90.+1 Bebé - 12. Araujo, 17. M. Gómez z pen.), Leganés - Huesca 1:0 (73. En Nesyri), Valencie - Valladolid 1:1 (71. Parejo - 82. Alcaraz), Girona - Alavés 1:1 (12. Stuani - 51. Baston), Villarreal - Getafe 1:2 (76. vlastní Cabrera - 52. Molina, 89. Ángel), Atlético Madrid - Levante 1:0 (57. Griezmann z pen.), Bilbao - FC Sevilla 2:0 (23. a 83. Williams), FC Barcelona - Eibar 3:0 (19. a 59. Suárez, 53. Messi), Betis Sevilla - Real Madrid 1:2 (67. Canales - 13. Modrič, 88. Ceballos), San Sebastian - Espaňol Barcelona 3:2 (8. z pen. a 63. Willian José, 3. Merino - 32. Naldo, 45.+1 vlastní Llorente).

1. FC Barcelona 19 13 4 2 53:20 43
2. Atlético Madrid 19 10 8 1 27:13 38
3. FC Sevilla 19 9 6 4 31:20 33
4. Real Madrid 19 10 3 6 28:24 33
5. Alavés 19 9 5 5 22:19 32
6. Getafe 19 7 7 5 21:16 28
7. Betis Sevilla 19 7 5 7 22:23 26
8. San Sebastian 19 7 4 8 23:22 25