Vaclík vychytal stou nulu a Sevilla ukončila čekání na vítězství

foto Ilustrační foto - Brankář FC Sevilly Tomáš Vaclík.

Madrid - Gólman české fotbalové reprezentace Tomáš Vaclík vstoupil do Klubu ligových brankářů. Stým ligovým čistým kontem pomohl Seville ve 33. kole španělské nejvyšší soutěže k vítězství 3:0 na půdě Leganésu. Šlágr mezi druhou Barcelonou a třetím Atléticem Madrid skončil po divokém průběhu remízou 2:2, v zápase se kopaly tři penalty. Katalánský velkoklub tak může po čtvrtečním zápase vedoucího Realu Madrid s Getafe ztrácet na svého rivala už čtyři body.

Vaclík si musel počkat na jubilejní zápis dvě utkání. Po bezbrankovém domácím představení proti Barceloně totiž inkasoval v obou následujících zápasech s Valladolidem i Villarrealem. Jednatřicetiletý gólman se stal 23. členem prestižního klubu určeného pro české a československé brankáře, kteří vychytali alespoň sto čistých kont v nejvyšších soutěžích.

Na hřišti Leganésu si Vaclík připsal tři zákroky a pomohl svému týmu prolomit čtyřzápasovou remízovou sérii. O vítězství andaluského celku rozhodl v prvním poločase dvěma brankami Óliver Torres, který tak zdvojnásobil svůj dosavadní gólový účet v La Lize. Pojistku přidal v 82. minutě střídající Munir El Haddadi.

Sevilla si upevnila čtvrtou příčku, zajišťující účast v Lize mistrů. Pět kol před koncem má náskok pět bodů na Getafe, to má ale o zápas méně. Leganés nevyhrálo pošesté v řadě a je předposlední.

Fotbalista Atlética Madrid Saul střílí gól z penalty v utkání 33. kola španělské ligy. Barcelona se ujala vedení v 11. minutě, kdy si po rohovém kopu srazil míč do vlastní sítě Diego Costa. Vzápětí dostal stejný hráč šanci napravit své zaváhání z pokutového kopu, na brankáře Marca-Andrého ter Stegena ale nevyzrál. Německý gólman však opustil při zákroku předčasně brankovou čáru a z nařízené opakované penalty už se tentokrát Saúl nezmýlil.

V 50. minutě dostali šanci skórovat z pokutového kopu i Katalánci. Nejlepší střelec soutěže Lionel Messi překonal Jana Oblaka dloubáčkem doprostřed brány a zaznamenal v součtu svůj 700. gól za Barcelonu a argentinský národní tým. Atlético ale srovnalo zásluhou další Saúlovy penalty, ačkoliv Ter Stegen si tentokrát na míč sáhl.

Barcelona remizovala podruhé za sebou a potřetí z posledních čtyř utkání. Atlético přišlo o čtyřzápasovou vítěznou šňůru, přesto zůstalo třetí.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

Leganés - FC Sevilla 0:3 (23. a 35. Torres, 82. El Haddadi), Mallorca - Vigo 5:1 (13. z pen. a 52. Budimir, 27. Cucho, 40. Pozo, 60. Sevilla - 50. Aspas z pen.), FC Barcelona - Atlético Madrid 2:2 (11. vlastní Costa, 50. Messi z pen. - 19. a 62. obě z pen. Saúl).

1. Real Madrid 32 21 8 3 60:21 71
2. FC Barcelona 33 21 7 5 74:35 70
3. Atlético Madrid 33 15 14 4 43:25 59
4. FC Sevilla 33 15 12 6 48:33 57
5. Getafe 32 14 10 8 42:30 52
6. Villarreal 32 15 6 11 51:40 51
7. San Sebastian 32 14 5 13 48:41 47
8. Valencie 32 12 10 10 41:46 46